Спецпроєкти

Українська стрічка «Клондайк» вийде у прокат у США: права придбала Samuel Goldwyn Films 


Американська кінокомпанія Samuel Goldwyn Films придбала права на показ в США стрічки української режисерки Марини Ер Горбач «Клондайк». Цьогоріч компанія випустити фільм в американському прокаті та на цифрових платформах.

Світова прем’єра «Клондайку», який представляв Україну як найкращий міжнародний повнометражний фільм на «Оскарі», відбулася на кінофестивалі Sundance у 2022 році. До шортлиста «Оскару» стрічка не увійшла.

В українському прокаті фільм вийшов у жовтні 2022 року.

«Клондайк» – це історія родини, яка чекає на дитину і живе поблизу українсько-російського кордону під час початку війни на Донбасі в 2014 році. Фільм починається в день збиття пасажирського рейсу Malaysia Airlines, у результаті чого загинуло майже 300 людей. Незабаром сепаратисти оточують село – втім, вагітна жінка відмовляється тікати попри вмовляння близьких.

Стрічка «Клондайк» отримала нагороду Екуменічного журі в категорії «Панорама» на Берлінському кінофестивалі 2022 року, а також головний приз журі на Міжнародному кінофестивалі в Сіетлі, найкращу режисуру в Сараєво і була визнана найкращим міжнародним фільмом на 18-му Міжнародному кінофестивалі в Сантьяго (Sanfic) у Чилі.

Раніше ми повідомляли, що фільм харківського режисера та воєнного журналіста Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі» отримав нагороду фестивалю Sundance. У фільмі показано початок повномасштабного вторгення у портовому місті Донецької області. «20 днів у Маріуполі» є документальним доказов російських злочинів проти українського народу.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь