Спецпроєкти

Розслідування: російський «Ашан» постачав товари для армії рф. Як відреагував український офіс мережі супермаркетів


Російський «Ашан» від початку повномасштабного вторгнення постачав товари для російських військових на територіях окупованих областей України. Це доводить спільне розслідування The Insider, Le Monde та Bellingcat.

Відомо, що постачання військовим позиціонувалося як «гуманітарна допомога». Воно складалося з товарів зі складів магазину, а також тих, які збирали волонтери в різних регіонах рф. Влада деяких регіонів допомагала організовувати поставки «гумдопомоги» на фронт.

У розслідуванні також йдеться, що російський «Ашан» допомагав військкоматам набирати мобілізованих з-поміж своїх співробітників.

«Ашан» і його діяльність в рф

Після повномасштабного вторгнення багато світових брендів почали відмовлятися від роботи на території рф. Серед тих, які залишилися, була французька мережа супермаркетів «Ашан».

«Кинути своїх співробітників, їхні сім’ї, а також своїх клієнтів — це не наш вибір», – такою була офіційна позиція головного офісу, опублікована наприкінці березня 2022-го.

У тому ж релізі представники компанії стверджували, що забезпечують українців та росіян продуктами життєвої необхідності, як-от свіжим хлібом. У розслідуванні зазначають – вже на момент публікації офіційної заяви «Ашан» підтримував російських військових.

«Гуманітарну допомогу» від магазинів мережі збирали ще в березні: це був одяг, сигарети, запальнички, бритви тощо. Усі речі явно призначалися для чоловіків, товарів для жінок та дітей у переліку гумдопомоги не зазначали. Контролерка керування управління «Ашан — Санкт-Петербург» в особистій розмові з приймальником магазину зізналася – товари підуть «на СВО».

Також ще до початку повномасштабного вторгнення – у січні 2022-го – російський «Ашан» збирав і передавав у військкомати дані про своїх співробітників. Після оголошення мобілізації мережа магазинів в рф допомагала військкоматам виконувати норму: прямо на робочому місці співробітникам вручали повістки та пропонували звільнитися.

Російське керівництво «Ашана» відмовилося давати коментарі. Пресслужба французького «Ашана» заявила – компанія перебуває поза політикою і не займається підтримкою військовослужбовців.

Відповідь українського офісу «Ашан»

Auchan Україна заявили, що шоковані інформацією з розслідування і вимагають пояснень від французького офісу. Також у дописі йдеться, що головний офіс поки спростовує інформацію щодо допомоги армії рф.

Раніше ми розповідали, що українські супермаркети почали бойкотувати продукцію Bonduelle. Причина –  інформація про те, що російський офіс Bonduelle нібито привітав російських окупантів з Новим роком і відправив їм продуктові набори, побажавши «найшвидшої перемоги». Згодом пост видалили, а в офісі компанії спростували видачу наборів. Бренд так само залишився в рф, пояснюючи це «метою забезпечити доступ населення до основних продуктів харчування».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь