Спецпроєкти

ChatGPT вплине на 80% робочих місць працівників США: яких професій це стосується


У статті, опублікованій на arXiv, дослідники з OpenAI та Університету Пенсільванії стверджували – ChatGPT вплине мінімум на 10% задач, які виконують 80% робочої сили США.

Дослідники використовували базу даних O*NET, яка є основною базою даних професій у США та містить список 1016 професій зі стандартизованим описом, щоб визначити завдання для вимірювання для кожної професії. Вони зібрали анотації, створені людиною і GPT-4, використовуючи рубрику, щоб визначити, чи доступ до GPT скоротить час на виконання конкретного завдання принаймні на 50%.

Професії, на які найбільше вплине ШІ:

  • математики;
  • податківці,
  • письменники;
  • веб-дизайнери;
  • бухгалтери;
  • журналісти;
  • юридичні секретарі.

Менш імовірно, що GPT вплине на графічних дизайнерів, стратегів пошукового маркетингу та фінансових менеджерів.

Дослідники також перераховують загальний очікуваний вплив GPT на різні галузі, причому найбільший вплив має на послуги з обробки даних, інформаційні послуги, видавничу галузь і страхові компанії. Найменший вплив – на харчове виробництво, виробництво виробів з деревини та допоміжну діяльність для с/г та лісове господарство.

Дослідники визнають: дослідження має обмеження через те, що анотатори були знайомі з можливостями моделей і не належали до деяких професій, які вимірювалися.

Інше обмеження пов’язано з тим, що GPT-4 чутливий до формулювання та складу запиту, а також іноді може вигадувати інформацію, тому його виходи не обов’язково є остаточною правдою. Звичайно, слід зазначити, що OpenAI сама створила цю роботу, і як комерційна компанія, що розробляє моделі штучного інтелекту, вона має високий стимул зображувати свої інструменти як такі, що руйнують промисловість і автоматизують завдання, що зрештою приносить користь роботодавцям.

Звіт доводить, що моделі GPT незабаром стануть широко використовуваним інструментом. Google і Microsoft вже оголосили, що включатимуть штучний інтелект у свої офісні продукти, а у стартапах використовують GPT-4 і його можливості кодування, щоб зменшити витрати на розробників.

Раніше ми повідомляли, що Midjourney запускає друкований журнал: в ньому будуть цифрові роботи та поради з використання нейромережі.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь