Кількість пластику у світовому океані може зрости втричі до 2040 року
Об’єм пластику у Світовому океані вже зріс із 2005 року і може збільшитись втричі до 2040 року, якщо не вжити необхідних заходів. Про це повідомляє агенція Reuters з посиланням на дослідження американської організації 5 Gyres Institute.
Подробиці
Згідно з дослідженнями організації, до 2019 року в океанах було зафіксовано до 171 трильйона пластикових частинок.
До 2040 року забруднення океанічних вод пластиком може зрости в 2,6 разів, якщо не буде запроваджено глобальну політику у світі.
«Нам потрібна сильна юридично обов’язкова глобальна угода ООН про пластикове забруднення, яка зупинить проблему біля джерела», – зазначив співзасновник організації Маркус Еріксен.
Мікропластик особливо небезпечний для флори та фауни океанів, оскільки він пошкоджує внутрішні органи морських тварин, які сприймають пластик за їжу.
Нераціональне поводження з побутовими відходами призводить до збільшення викидів СО2, забруднення земельних ділянок і водних ресурсів.
Раніше ми розповідали, як правильно поводитися з побутовими відходами.