Спецпроєкти

У Кенії створили мурал Grains of Culture, що має посилити присутність України на африканському континенті – подробиці


Український Інститут та агенція культурного розвитку Port. презентували мурал Grains of Culture у місті Найробі. Спеціальними гостями відкриття став електронний дует Tvorchi, які представлятимуть Україну на Євробаченні-2023

Подробиці

Мурал був створений у рамках проєкту The Wall, що має на меті показати, як багато спільного є у Кенії та України, включаючи спільні цінності та права.

 

Grains of Culture також символізує політичні, економічні та дипломатичні стосунки між Кенією та Україною через символи зерен кави та пшениці. 

«Ми хочемо переосмислити та подивитися на ментальну та історичну стіну, яка досі нас розділяє. І яку треба ліквідувати, щоб ми почувалися єдиною громадою», – зазначила кураторка проекту Катя Тейлор

Художники з Кенії Moha та Eliamin Ink із українськими художниками Аліною Коник, Андрієм Ковтуном та Нікітою Кравцовим разом працювали над створенням мурала. 

«Я переконаний, що наша творча взаємодія та співпрація є наразі прекрасною можливістю для початку наших дипломатичних стосунків в культурному полі. Ми не просто відкриємо мурал в Найробі, ми започаткуємо дружбу між нашими країнами. Ми говоримо тут про традиційні цінності, схоже минуле та спільне майбутнє», – говорить художник Нікіта Кравцов. 

Мурал Grains of Culture – фінальний з п’яти муралів-символів, які відкрились у Відні, Берліні, Марселі та Брюсселі. 

Локація: Nairobi, Kuona Artists Collective, Centre for the Visual Arts

Раніше ми розповідали, що у Великій Британії випадково знищили останню роботу Бенксі. 

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь