Спецпроєкти

В Україні запустили першу краудфандингову платформу для воєнних зборів: як вона працює?

Netpeak Group та «Моє Місто» запустили «Доповідай» («ДОПОмогу ВІйськовим ДАЙ») — першу в Україні краудфандингову платформу для зборів коштів на волонтерські проєкти, спрямовані на допомогу ЗСУ та іншим оборонним структурам.

Історія платформи

8 років тому група IT-компаній Netpeak Group на чолі з Артемом Бородатюком створили акселератор громадських проєктів «Моє Місто». Головна ціль – збір коштів на реалізацію соціальних та громадських ініціатив для покращення життя та добробуту в містах України.

За час існування платформи її доброчинцями стали 14 914 користувачів, які зібрали більше 14,1 мільйонів гривень на реалізацію 152 успішних проєктів в сферах інклюзії, екології, урбаністики, культури, допомоги тваринам тощо.

З початком повномасштабної війни, «Моє Місто» змістила фокус своєї діяльності з соціальних ініціатив на проєкти, які наближають перемогу України. За минулий рік платфрма зібрала понад 11 мільйонів гривень від приватних осіб, бізнесу та міжнародних донорів на гуманітарні або пов’язані з допомогою військовим проєкти. 

Згодом команда «Моє Місто» вирішила розділити сфери діяльності: продовжити реалізовувати важливі соціальні проєкти на «Моє Місто», а для мілітарних зборів створити окрему платформу — «Доповідай». 

За час існування платформи до зборів долучились 1860 доброчинців, які підтримали 20+ проєктів на суму близько 3,5 мільйонів гривень. Лише за останній місяць, на платформу вдалось залучити понад 600 000 грн. з яких 497 622 отримали від міжнародного фонду MarketStar Bulgaria на закупівлю 50 тонн вугілля для Одеської ОВА. Підтримка болгарських партнерів стала можливою завдяки Ігорю Мутерку, СEO digital-агенції Inweb та Геннадію Воробйову, CEO болгарського офісу Netpeak.

Використовуючи власний восьмирічний досвід, команда «Доповідай» допомагає зі збором коштів, просуванням проєкту, з юридичним та бухгалтерським супроводом. 

Платформа забезпечує надійність зборів, адже перевіряє організації та людей, які подають проєкти та укладає із ними офіційний договір, за яким відповідальні особи зобов’язуються детально відзвітувати про використання коштів та спрямувати їх на цільові потреби військовим.

Наразі на платформі шість проєктів, які перебувають на етапі збору коштів: 

  1. «На термобілизну та теплі речі для 200 воїнів». Бюджет проєкту складає 740 000 гривень.
  2. «Зігрій теплом ЗСУ: грілки та балаклави для військових». Бюджет проєкту складає 51 875 гривень.
  3. «Автівка життя для захисників Сходу». Бюджет проєкту 710 000 гривень. 
  4. «Дрони для розвідки «Азов»». Бюджет проєкту складає 3 600 000 гривень
  5. «‎Здорові ноги воїна – захисника». Бюджет проєкту складає 60 000 гривень.
  6. «‎ЗСУ на зв’язку». Бюджет проєкту складає 131 150 гривень.

Кожен бажаючий може долучитись до доброчинців платформи та допомогти закрити збір. А якщо ви представляєте волонтерську чи громадську ініціативу і потребуєте підтримки, то можете подати свій збір на «Доповідай» за посиланням: https://dopovidai.org/projects/add/rules

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь