Спецпроєкти

Письменника Володимира Вакуленка посмертно нагородили премією Міжнародної Асоціації Видавців


Українського письменника Володимира Вакуленка посмертно нагородили премією Prix Voltaire Special Award, повідомили на сайті премії. 

Подробиці  

Премія Prix Voltaire щороку відзначає здобутки видавців по всьому світу у боротьбі за свободу слова.

Лауреатом основної премії став іракський видавець Мазен Латіф Алі, а письменник Вакуленко став лауреатом спеціальної відзнаки IPA Prix Voltaire Award 2023.

«Володимир Вакуленко є символом жахливої культурної руйнації, здійсненої російською армією в Україні. Пам’ятаймо про нього і шануймо історії та вірші, які він залишив нам перед тим, як його передчасно забрали», – зазначила голова Комітету зі свободи друку Крістенн Ейнарсон.

Передісторія: Володимир Вакуленко зник наприкінці березня 2022-го року, коли його рідне село Капітолівка Ізюмського району на Харківщині окупували російські війська. Відомо, що письменника забрали росіяни, після чого його вже ніхто не бачив живим.

28 листопада журналісти редакції розслідувань Суспільного отримали фотодокази і результати ДНК-експертизи, які свідчать, що Вакуленка вбили на Харківщині під час окупації.

Раніше ми повідомляли, що «Видавництво Старого Лева» перевидасть «Татусеву книгу» письменника Володимира Вакуленка, якого вбили російські окупанти. Увесь прибуток від продажу збірки дитячих віршів передадуть родині митця.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь