Спецпроєкти

Телескоп Euclid готують до запуску, аби створити найбільшу та найточнішу 3D-карту космосу


Зонд «Евклід» від Європейського космічного агентства має вартість 1 мільярд євро (862 мільйони фунтів стерлінгів) і буде спостерігати за понад третиною неба та мільярдами галактик. Завдяки роботі телескопу планують створити найбільш детальну та точну 3D-карту космосу та розкрити таємниці темної матерії.

«Це одне з найважливіших питань у науці, – зазначила професорка Ізобель Гук, астрофізикиня з Ланкастерського університету. – “Ми досі не розуміємо природу Всесвіту усередині і зовні».

«Евклід» має розпочати свою місячну мандрівку до пункту спостереження, розташованого на відстані 1 мільйона миль від Землі, коли він буде запущений на ракеті Falcon 9 від SpaceX з мису Канаверал у Флориді о 11:11 ранку за місцевим часом (16:11 BST) у суботу.

Раніше запуск космічного корабля був запланований на 2022 рік з використанням російської ракети «Союз». Але через те, що росія почала повномасштабну війну проти України, космічну співпрацю з країною-спонсором тероризму розірвали.

Ранішк ми розповідали, що Airbus шукає 13 000 нових працівників для розвитку аерокосмічної галузі – от як податися на вакансію.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь