Паролі на кшталт qwerty чи 123456 мали давно залишитися в минулому, але українці продовжують активно ними користуватися. І це не єдине ігнорування базових правил кібербезпеки. Тож, попри захищеність деяких OС, все одно можна стати жертвою шахраїв.
Пояснюємо, як захистити гаджети, а з ними і ваші приватні дані.
Нагадуємо, яким чином шахраї можуть заволодіти вашими особистими даними (на жаль, варіантів доволі багато):
Apple Pay – це зручна послуга мобільного платежу та цифрового гаманця від Apple Inc., що дозволяє здійснювати платежі особисто. Така оплата зручніша від користування звичайними картками, а також безпечніша – і от чому:
Дані доданих до Apple Pay карток не зберігаються на пристрої або серверах Apple. Кожна картка унікальний номер, що шифрується і залишається в безпечному елементі пристрою, відокремленому від ОС.
Завдяки автентифікації користувача/-ки – за допомогою Face ID (розпізнавання обличчя), Touch ID (сканування відбитка пальця) або коду розблокування пристрою – вашими картками не зможуть скористатися шахраї.
Також забезпечує захист даних шифрування та токенізація. Кожна транзакція за допомогою Apple Pay шифрується та використовує унікальний токен, що запобігає витоку особистої інформації. Фактичний номер картки не передається при платежі: замість нього використовується унікальний токен-ідентифікатор.
На пристрої не зберігається інформація про вашу покупку: назва магазину, сума платежу та інші деталі. Також Apple Pay не передає особисту інформацію про користувача/-ку (ім'я, адресу або інші особисті дані) продавцям або третім сторонам.
Apple Wallet – застосунок для зберігання карток та квитків і керування ними на пристроях Apple – iPhone чи Apple Watch.
Зберігання карток лояльності та платіжних карток, особистих документів та електронних квитків на події, кіно, авіаперельоти.
Ваші дані в Apple Wallet є максимально захищені завдяки автентифікації через Face ID) або Touch ID (тільки ви маєте доступ до своїх карток та інформації); шифрування, яке унеможливлює доступ до даних в разі втрати або крадіжки пристрою.
Також дані шифруються і не зберігаються на пристрої під час оплати, а унікальні токени не дають шансів шахраям дізнатися ваш номер картки.
Крім цього, інформація, що збирається в Apple Wallet, обробляється з максимальною конфіденційністю і не передається третім сторонам без вашої згоди.
App Store приділяє велику увагу безпеці та конфіденційності користувачів. От як це забезпечується:
Тобто проходять перевірку стандартів безпеки й функціональності.
Apple ретельно перевіряє додатки на наявність шкідливого вмісту, вірусів, шпигунського ПЗ або інших загроз безпеки користувачів.
Apple ретельно перевіряє додатки на наявність шкідливого вмісту, вірусів, шпигунського ПЗ або інших загроз безпеки користувачів.
Дозволяє захистити своїх дітей від доступу до небажаного і небезпечного контенту. Батьки можуть встановлювати обмеження на використання застосунків, фільтрувати вміст за віковими категоріями та контролювати покупки.
Є певні вимоги щодо збору, використання та зберігання особистої інформації користувачів, яких мають дотримуватися розробники.
Photo security & privacy є важливою складовою безпеки та конфіденційності на ваших гаджетах, що стосується зберігання та обробки фотографій. Ось деякі ключові аспекти безпеки та конфіденційності в цьому контексті:
Фотографії, зроблені на вашому iPhone, зберігаються локально, що означає, що вони залишаються на вашому пристрої, якщо ви не обираєте їх синхронізувати або резервувати в хмару. Це надає вам контроль над вашими зображеннями та обмежує доступ до них зовнішніх джерел.
Такий контент переміщується у фотоальбом «Приховані» й не відображається у вашій фототеці, інших фотоальбомах або у віджеті «Фото» на початковому екрані. На пристроях з iOS 14 і новіших версій можна вимкнути фотоальбом «Приховані», щоб повністю приховати фотографії. А на пристроях з iOS 16, iPadOS 16.1 та macOS Ventura й новіших версій фотоальбом «Приховані» за замовчуванням заблоковано.
Попри захищеність iOS, все ж варто піклуватися про безпеку даних на випадок, якщо забудете/втратите пристрій або його вкрадуть.
Щодо платежів: завдяки функціям безпеки Apple Pay інші люди не зможуть скористатися ним на вашому пристрої, адже треба авторизувати кожну покупку за допомогою Face ID, Touch ID або коду допуску.
Також радимо позначити пристрій втраченим: це автоматично вимикає Apple Pay на гаджеті. Ви можете зателефонувати емітенту картки, щоб заблокувати або вилучити її з Apple Pay. Також вам стане у пригоді функція «Знайти мій iPhone». Починаючи з iOS 15, ви можете отримувати сповіщення, якщо, наприклад, ви загубили смартфон чи його викрали.
Якщо ваш пристрій в автономному режимі (не підключений до Wi-Fi або мобільного зв'язку), ви можете визначити його місцеперебування за допомогою мережі «Знайти мій», навіть якщо він був вимкнений до 24 годин.
Прості правила кібербезпеки – і ваші конфіденційні дані будуть надійно захищені.
Серед того, про що завжди варто пам’ятати: купувати смартфони тільки в офіційних ресейлерів; використовувати двофакторну аутентифікацію та надійні паролі; регулярно оновлювати програмне забезпечення; кориегувати файли cookie та налаштування застосунків.