Спецпроєкти

У ЄС склали перелік заборон для ШІ – подробиці


У Європарламенті визначили потенційно шкідливі наслідки застосування  ШІ та ухвалили відповідний законопроєкт AI Act, повідомляє The New York Times.

Подробиці 

Законопроєкт AI Act покликаний регулювати розвиток ШІ та містить перелік заборон для застосування технології.

«Законопроєкт став наймасштабнішою у світі спробою вирішити потенційно шкідливі наслідки штучного інтелекту», – наголошують у виданні.

Якщо закон набуде чинності, то ЄС заборонить використання біометричних систем, що працюють у режимі реального часу і віддалено, як-от сканування для розпізнавання обличчя.

Також будуть заборонені технології, які класифікують людей на основі їхнього соціально-економічного статусу або особистих даних.

Згідно із законодавчим актом, технології, які вважаються «високоризиковими», повинні зареєструвати в базі даних ЄС. До них належать системи штучного інтелекту для біометричної ідентифікації та ті, що використовуються правоохоронними органами.

Інше положення законопроєкту забороняє компаніям збирати біометричні дані з соцмереж для створення баз даних.

Згідно з останньою версією документа, ШІ зіткнеться з новими вимогами прозорості. Це включає використання штучним інтелектом матеріалів, захищених авторським правом.

Виробники генеративних систем штучного інтелекту повинні будуть запобігти генеруванню незаконного контенту.

Очікується, що закон ухвалять до кінця року.

У попередньому матеріалі ми розповідали, що Джеффрі Хінтон, якого називають хрещеним батьком штучного інтелекту, покинув Google. Серед причин його звільнення – занепокоєння потоком фейкової інформації, відео та фотографій в Інтернеті та можливість ШІ докорінно змінити ринок праці.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь