Спецпроєкти

Sensitive Content: у Берліні триває виставка, присвячена зруйнованим українським бібліотекам


До 8 жовтня у Державній бібліотеці Берліна триватиме виставка Sensitive Content, яка присвячена зруйнованим російськими окупантами українським бібліотекам, повідомляє МКІП.

Подробиці 

Вперше інсталяцію представили цьогоріч у квітні на Лондонському книжковому ярмарку на національному стенді України, який організовував Український інститут книги.

Художніми кураторками були письменниця й мисткиня Дарія Біла та дизайнерка Софія Гупаловська.

«Ми покрили понівечені війною бібліотечні меблі та книги білою фарбою. Ми заблюрюємо реальність, щоб могти жити далі, але вона проступає і промовляє, зокрема, крізь нові українські книжки. Правда має звучати — правда про війну, письмо під час війни і те, яким мистецтво буде після неї, коли Україна здолає колонізаційний тиск росії», – так звернулись куратори до відвідувачів.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні зруйновано або пошкоджено 1582 об’єкти культурної інфраструктури, без урахування пам’яток культурної спадщини. Серед них – 598 бібліотек.

Раніше ми розповідали, що проєкт «Вікна для України» отримав Золоту медаль Лондонської бієнале дизайну. Це соціальна ініціатива з ціллю допомогти Україні у відбудові. Він стартував як невелика ініціатива у Польщі. Команда збирає  вікна у Європі та надсилає їх для реконструкції будинків, що постраждали внаслідок війни.

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь