Спецпроєкти

Ринок праці в IT відновився на 57% – дослідження Work.ua


Платформа з пошуку роботи Work.ua проаналізувала, як змінився ринок праці в IT за останні півтора роки. Зараз кількість вакансій знову поступово зростає, та ще не досягла довоєнного показника.

На початку повномасштабного вторгнення ринок праці в категорії «ІТ, комп’ютери, інтернет» обвалився в 7 разів — з 9 887 до 1 363 вакансій.

Ситуація на ринку праці в цілому була ще гіршою — за даними системи управління наймом (СУН) Work.ua, кількість пропозицій роботи скоротилася вдесятеро.

У вересні 2022 року, досягнувши піку у 4 909 пропозицій роботи, вакансії в ІТ знову пішли на спад. Це потенційно пов’язують з обстрілами енергоінфраструктури України та перебоями з електрикою та зв’язком, пояснюють в компанії.

Сьогодні ринок праці в категорії «ІТ, комп’ютери, інтернет» відновився на 57%: у червні 2023 року опублікували 5 600 вакансій. Для порівняння – відновлення ринку праці загалом по Україні вже досягло 90%.

Що заважає ринку IT зростати активніше?

Як пояснюють самі представники галузі, у 2022 році айтівці «допрацьовували» за контрактами, укладеними до повномасштабного вторгнення. Зважаючи на ризики, іноземні клієнти не поспішають співпрацювати з представниками українського IT. Серед іншого, їх стримують:

  • Глобальна рецесія: у 2022 році низка міжнародних компаній (як-от Amazon, Google, Microsoft) скоротила десятки тисяч співробітників.
  • Ризик блекаутів.
  • Труднощі з бронюванням співробітників. Більшість айтівців працюють як ФОПи й не підлягають бронюванню від мобілізації.
  • Відсутність реального механізму короткострокових відряджень за кордон.

Раніше ми повідомляли, що OpenAI переживає фінансову кризу: щодня компанія витрачає $700 000 на ChatGPT.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь