Спецпроєкти

У КМДА дали дозвіл на знесення 200-річної садиби на Подолі – депутатка Київради


КМДА видавала дозвіл на знесення 200-річного будинку на Подолі, повідомила депутатка Київради Ксенія Семенова.

У 2021 році було розпорядження, що Департамент повинен був надати статус цій будівлі. Було дослідження старовинних будівель Подолу і прямо було розпорядження Департаменту охорони культурної спадщини. Бізнес-партнер в цьому проєкті – нардеп від фракції ЄС Сергій Алексєєнко, який є керівником фан-клубу братів Кличків, зазначила Семенова. 

Знесення будинку на Ярославській: передісторія

10 серпня на Подолі будівельна компанія знесла будівлю на Ярославській, яку звели після Великої пожежі у 1811 році.

Мер столиці Віталій Кличко заявив, що міська влада не давала дозволів чи погоджень знесення 200-річного будинку. Він зазначив, що будинок був орендований приватним власником, а міськвлада вже готує звернення до правоохоронних органів щодо перевірки законності дій.

Кличко також написав, що ініціює розірвання договору оренди з власником, який зніс 200-річну будівлю на Ярославській.

Власник садиби Сергій Боярчуков повідомив – реконструкцію будівлі погодив Мінкульт. За словами Боярчукова, представники міністерства заявили, що “історичної цінності” будівля не має і вона відсутня в реєстрі памʼяток архітектури (це підтвердили в департаменті КМДА).

На місці старовинної будівлі Боярчуков планує звести чотириповерховий апарт-готель. Забудовник стверджує, що нова будівля «відповідатиме вигляду сучасного Подолу».

Поліція відкрила кримінальну справу щодо знесення будинку на Подолі (стаття 356 Кримінального кодексу України, самоправство). Стаття передбачає штраф до 50 неоподаткованих мінімумів (750 гривень), виправні роботи на строк до двох років чи арешт на строк до трьох місяців.

Зображення: Ярослав Друзюк

 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь