Спецпроєкти

Ілля Хржановський покинув посаду художнього керівника Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр»


Російський режисер і продюсер Ілля Хржановський повідомив, що він з літа цього року не є художнім керівником Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр».

За словами Хржановського, він сам ухвалив рішення піти і зробив це не на початку війни, бо «вірив і знав, що зможу бути корисним Україні, зосередившись на міжнародній діяльності та різних видах підтримки України».

Також російський режисер попросив пробачення «у всіх тих, кого факт мого перебування в Україні та моя діяльність дратувала».

Хржановський став художнім керівником центру у 2019 році. Довкола проєкту було чимало скандалів: від російського фінансування (його започаткували у 2016-му коштом російських бізнесменів Міхаіла Фрідмана, Павла Фукса та Германа Хана) до самої концепції переосмислення трагедії.

Бачення Меморіалу Хржановським називали «своєрідним Діснейлендом», а 9 квітня 2020 з’явився лист українських діячів культури, в якому вони закликали наглядову раду Меморіалу звільнити художнього керівника центру. У листі йшлося про те, що методи Хржановського «не мають нічого спільного з вшануванням пам’яті жертв Голокосту» і прагнуть «симулювати» моральні вибори минулих трагедій, а не запобігати їх виникненню.

Крім цього, критиці піддавалися й інші роботи режисера: зокрема проєкт «Дау» (частково знімався у Харкові), присвячений фізику Леву Ландау, критикували за сцени психологічного та фізичного насильства.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь