Спецпроєкти

Художниця Євгенія Фуллен почала малювати мурал на унікальній модерністській будівлі Більського


Художниця Євгенія Фуллен почала малювати заборонений мурал на унікальній модерністській будівлі. Про це повідомляє автор Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов.

Соловйов пояснює, що хореографічна школа №1 на житловому масиві Виноградар була збудована у 1984 році за проєктом видатного українського архітектора Едуарда Більського.

«Школа є однією з найвиразніших споруд масиву. Вона вкрита коричневою керамічної плиткою і має велику кількість об’ємів і форм. Вертикальні вузькі вікна, заокругленні кути, стіни-ребра, що виконують функцію сонцерізів, а також вхід, що прикрашає арка, центральна частина композиції. Ця школа – ледь не остання будівля на Виноградарі, яка зберегла свій автентичний вигляд», – йдеться в дописі про мурал, який зараз малюють на будівлі школи.

Соловйов пропонує «розглянути питання повної заборони Євгенії Фуллен паплюжити київські будівлі і навіть завести кримінальну справу».

У вересні 2023-го Євгенія Фуллен намалювала мурал на Січових Стрільців, 31. За словами художниці, так вона хотіла віддячити Франції за військову підтримку.

Мурал на вул. Січових Стрільців. Фото – Євгенія Кулеба

Проти зображення виступили місцеві жителі. Також стало відомо, що мурал намалювали на будинку з охоронним статусом без дозволу Департаменту охорони культурної спадщини.

В той же час на сайті Київської міської ради зареєстрували петицію щодо призупинення підтримки органами місцевої влади створення нових муралів до затвердження прозорого механізму залучення громади та експертів до погодження ескізів.

Пізніше консультативна комісія Департаменту охорони культурної спадщини вирішила зобов’язати Євгенію Фуллен зафарбувати мурал на вул. Січових Стрільців своїм коштом. Про це повідомила депутатка Ксенія Семенова.

У The Village Україна нещодавно проводили опитування щодо найгірших київських муралів. До антирейтингу увійшли декілька робіт авторства Євгенії Фулен, зокрема ті, для яких вона розробляла ескізи. Йдеться про мурал на Січових Стрільців (той, який зобов’зали замалювати за власний кошт), «Народжені з попелу» на Позняках, мурал на честь загиблого військового Олександра Хміля на Подолі та «Покрова Пресвятої Богородиці» на будівлі кінотеатру «Екран» (поблизу станції метро «Житомирська»).

Раніше ми повідомляли, що в центрі Києва відкрили мурал, присвячений адопції тварин.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь