Спецпроєкти

Салман Рушді анонсував мемуари «Ніж», присвячені нападу на нього у 2022-му


Мемуари письменника Салмана Рушді «Ніж» про те, як його поранили минулого року, опублікують 16 квітня 2024-го, повідомляє The Guardian, посилаючись на видавництво Penguin Random House.

Британо-американський письменник індійського походження пережив напад у 2022 році. У червні цього року він розповів, що працює над новою книгою, яка буде «відносно короткою, кілька сотень сторінок».

«Це книга не найлегша у світі для написання, але це те, що мені потрібно пройти, щоб робити щось інше. Я не можу почати писати роман, який не має до цього нічого спільного», — сказав Рушді.

«Ніж: Роздуми після спроби вбивства» розповість про те, як автор пережив замах на своє життя. За словами Ніхара Малавія, генерального директора Penguin Random House, це «випалююча книга» та «нагадування про силу слів, щоб зрозуміти немислиме».

«Для нас велика честь опублікувати це, і ми вражені рішучістю Салмана розповісти свою історію та повернутися до роботи, яку він любить», – зазначив Малавія.

Салман Рушді є автором понад десятка романів, зокрема серед найвідоміших – «Діти опівночі» та «Сатанинські вірші». В Україні книги письменника публікує «Видавництво Жупанського».

«Ніж» стане першою книгою, яку Рушді написав після подій минулого року.

Письменник отримав численні ножові поранення під час виступу на сцені Інституту Чатокуа в штаті Нью-Йорк, де він мав виступати з лекцією. Внаслідок нападу Салман Рушді шість тижнів перебував у лікарні. Він втратив зір на одне око та відчуття в кінчиках пальців. Підозрюваному в нанесенні ножового поранення Хаді Матару висунули звинувачення в замаху на вбивство.

Раніше ми повідомляли, що PEN зібрав кошти на літературний фестиваль, який заснувала письменниця Вікторія Амеліна. Вона загинула після обстрілу окупантами Краматорська 3 липня 2023 року.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь