Спецпроєкти

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Ірини Фаріон


Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження щодо колишньої народної депутатки, мовознавиці Ірини Фаріон. СБУ вже призначила низку експертиз  та вже призначила низку експертиз висловлювань і публікацій Фаріон.

Подробиці

За матеріалами слідства, в одному зі своїх інтерв’ю народна депутатка України 7-го скликання зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це обурило українських захисників та суспільство загалом.

Також в СБУ зазначають, що Фаріон у своїх соцмережах опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму. У скріншоті містилися ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника. Це стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб.

Кримінальне провадження за цими фактами відкрили за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);
  • ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);
  • ст.182 (порушення недоторканості приватного життя).

СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон. Досудове розслідування зараз триває.

Нагадаємо, вчора студенти Львівської політехніки організували мітинг проти Фаріон. Деякі з протестувальників були з плакатами «Геть комуністку Фаріон» та «Легко прикриватися патріотизмом, коли твою спину прикривають військові».

Сама мовознавиця відкинула звинувачення на свою адресу, зокрема щодо публікації приватних даних студента з Криму. У своїй колонці для «Української правди» Фаріон заявила, що хлопець не просив її приховати ім’я та прізвище.

В іншій колонці для УП колишня народна депутатка звернулася до президента Володимира Зеленського, головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного та міністра оборони України Рустема Умерова. Вона заявила, що вважає на необхідне «вжити заходів щодо хамської поведінки заступника командира 3-ої ОШБр, майора ЗСУ Максима Жоріна і начальника штабу бригади “Азов” майора Богдана Кротевича на адресу професора, доктора філологічних наук, народного депутата України VII скликання Ірини Фаріон, які паплюжать честь українського офіцера і кидають тінь на всю українську армію».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь