Спецпроєкти

Українська кіноспільнота звернулась до влади із проханням звільнити керівництво Держкіно – причини


Представники кіноспільноти підписали відкритий лист до влади, в якому висловили недовіру до голови Держкіно Марини Кудерчук та закликали спрямувати виділені на підтримку кінематографії кошти на ЗСУ.

Подробиці

Цьогоріч бюджет Держкіно становить 589,6 млн гривень на «підтримку кінематографії, у тому числі документування воєнних злочинів».

У листі зазначають: «Роки некомпетентної та недоброчесної роботи керівництва Держкіно переконують нас, що виділені кошти будуть використані неефективно та з численними порушеннями».

Кіноспільнота неодноразово закликала до відставки з посади голови Держкіно Марини Кудерчук, яка своїми діями «руйнує систему державного регулювання галузі, дискредитує посаду державного службовця, завдає шкоди українському суспільству та іміджу України в світі».

Серед вимог кіноспільности:

  • переспрямувати бюджетні кошти на потреби Сил оборони (окрім визначених законодавством зобов’язань);
  • звільнити керівництво Держкіно;
  • провести прозорий конкурс на посаду очільника Держкіно і членів Ради з державної підтримки кінематографії;
  • розробити новий проєкт Стратегії розвитку кіно за участі громадськості.

Нараз лист підписали: Кіноакадемія; Українська гільдія режисерів; режисерки Ірина Цілик, Аліна Горлова, Аліса Коваленко, Марися Нікітюк, Марина Врода, Надія Парфан; кінорежисер Володимир Тихий, член правління Європейської кіноакадемії, продюсер Денис Іванов; виконавча директорка фестивалю Docudays Світлана Смаль; засновник Ukraїner Богдан Логвиненко; директорка «Довженко-Центру» Олена Гончарук; продюсерка, співзасновниця ГО «Українська кіноакадемія» Юлія Сінькевич та багато інших.

Лист можна підписати до 26 січня за посиланням.

Фото: Facebook Держкіно

Раніше ми розповідали, що українське кіно принесло державі рекордний дохід у цьому році.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь