Спецпроєкти

Суд Каліфорнії частково відхилив позов письменників до OpenAI щодо авторських прав


Суд у Каліфорнії (США) частково відхилив позов письменників та письменниць до OpenAI щодо порушення авторських прав. Митці стверджували – розробник незаконно використав їхню роботу для навчання ChatGPT, повідомляє The Guardian.

Подробиці

У справі проти OpenAI розглядали скарги від комікеси Сарою Сільверман та письменників Крістофера Голдена, Річарда Кадрі, Пола Тремблі та Мони Авад. Автори і авторки стверджували, що OpenAI незаконно використовував їхні книги для навчання мовної моделі, які є основою ШІ ChatGPT.

Розробника ШІ звинувачували у порушенні Закону про авторське право (нібито він видаляв інформацію про належність тексту), у недобросовісній конкуренції, недбалості та несправедливому збагаченні.

Результати справи

Суддя Араселі Мартінес-Ольгін задовольнила прохання OpenAI відхилити всі позови, окрім позову про пряме порушення авторських прав.

За словами судді, «ніде в скарзі позивачі не стверджують, що відповідачі відтворювали та розповсюджували копії їхніх книг». Крім цього, вона наголосила, що твердження про «ризик майбутньої шкоди інтелектуальній власності» були спекулятивними.

Раніше ми повідомляли, що The New York Times подали до суду на OpenAI та Microsoft.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь