Спецпроєкти

У березні у прокаті зʼявиться фільм «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії


7 березня на великі екрани українських кінотеатрів вийде мелодрама «Цензорка» спільного виробництва України, Словаччини та Чехії.

Світова прем’єра відбулася в секції «Горизонти» Венеційського міжнародного кінофестивалю, де отримала Приз за Найкращий сценарій. Словаччина висунула стрічку на здобуття Премії «Оскар» у категорії «Найкращий міжнародний фільм».

Сюжет фільму «Цензорка»

Головна героїняЛеся — молода мама, яка народила первістка у спеціальній вʼязниці. Це світ, населений лише жінками: медсестрами, увʼязненими та наглядачками. Леся намагається зберегти опіку над дитиною. За життям жінки спостерігає співробітниця в’язниці — самотня цензорка Олена, якій усе складніше лишатися осторонь.

«Цензорка» спирається на матеріал із реальних історій ув’язнених жінок, які живуть в Одеській виправній колонії № 74. Це одна з двох українських в’язниць, де відбувають покарання вагітні та жінки з новонародженими дітьми.

У стрічці зіграли жінки з реальним досвідом увʼязнення та працівниці колонії. Головну роль виконала професійна акторка Марина Клімова («Погані дороги»), а в одному з епізодів можна побачити Вʼячеслава Довженка («Кіборги», «Дільничний з ДВРЗ»). Цензорку зіграла справжня співробітниця пенітенціарної служби Ірина Кір’язева.

«Цензорка» — дебютна повнометражна ігрова картина словацького режисера і сценариста Петера Керекеша. Сценарій він написав разом із Іваном Остроховським, який також відомий як співрежисер фільму «Фотофобія» спільного виробництва Словаччини, Чехії та України — призера Венеційського міжнародного кінофестивалю та кандидата  на «Оскар» 2024 від Словаччини.

Стрічка отримала Нагороду «Срібний Х’юґо» за Найкращу режисуру на Міжнародному кінофестивалі в Чикаґо, Нагороду арабських критиків за європейський фільм на Каїрському міжнародному кінофестивалі, а також Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю Les Arcs у Франції.

Раніше ми повідомляли, що український режисер Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь