Спецпроєкти

Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США


Український режисер Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів США (DGA Awards) за фільм «20 днів у Маріуполі». Про це йдеться на сайті премії. 

Подробиці 

Чернов отримав премію за «Видатні режисерські досягнення в документальному кіно»

У своїй промові режисер згадав про щоденні обстріли України та російську ракетну  атаку Харкова 9 лютого.

«Сьогодні атакували моє рідне місто Харків. Семеро людей були вбиті, серед яких троє дітей. Тому це сумний день. Я сповна усвідомлюю силу кіно, стоячи тут і дивлячись на вас. Тому що коли ці діти, ці люди намагаються втекти від обстрілів в укриття, щоб впоратися зі страхом, вони дивляться фільми», – заявив режисер.

76-церемонія премії Гільдії режисерів США нагородження відбулася в Лос-Анджелесі. Зазначається, що премія є провісником успіху на премії «Оскар» і не «вгадувала» переможця за найкращу режисуру лише вісім разів за 75 років. 

Раніше ми повідомляли, що 23 січня Американська академія кіномистецтв оголосила номінантів на цьогорічну кінопремію «Оскар» 2024. Серед них – стрічка Мстислава Чернова «20 днів у Маріуполі»

Світова прем’єра фільму відбулася 20 січня на Sundance – головному фестивалі незалежного кіно у світі. Фільм номінували в категорії World Cinema Documentary Competition. Стрічка Чернова отримала приз глядацьких симпатій – для режисера це є надважливим визнанням результатів його роботи.

У попередньому матеріалі ми розповідали, що «20 днів у Маріуполі» стала документальним фільмом року за версією London Critics’ Circle Awards – премії кінокритиків з професійної британської асоціації.

Інтервʼю з Мстиславом Черновим – про роботу над фільмом, повномасштабну війну і страх смерті – можна прочитати за посиланням.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь