Спецпроєкти

«20 днів у Маріуполі» став документальним фільмом року за версією London Critics’ Circle Awards


Стрічка «20 днів у Маріуполі» стала документальним фільмом року за версією London Critics’ Circle Awards – премії кінокритиків з професійної британської асоціації.

Під час нагородження режисер фільму Мстислав Чернов сказав, що вірить, що «кіно має силу змінити історію та те, як люди бачать наш час і, можливо, зроблять кращий вибір».

Про «20 днів у Маріуполі»

Світова прем’єра фільму відбулася 20 січня на Sundance – головному фестивалі незалежного кіно у світі. Фільм номінували в категорії World Cinema Documentary Competition. Стрічка Чернова отримала приз глядацьких симпатій – для режисера це є надважливим визнанням результатів його роботи.

Фільм також номінували на Cinema Eye AwardsThe Gotham Awards та на премію Американської Гільдії Продюсерів. Документальна стрічка змагатиметься за нагороди BAFTA у категоріях «Документальне кіно» та «Фільм іноземною мовою».

Інтервʼю з Мстиславом Черновим – про роботу над фільмом, повномасштабну війну і страх смерті – можна прочитати за посиланням.

Інші нагороди London Critics’ Circle Awards

Фільмом року стала стрічка «Зона інтересу» про коменданта Аушвіца Рудольфа Гьосса та його дружину Гедвіґу. Режисер фільму Джонатан Ґлейзер отримав нагороду за найкращу режисуру.

Фільм «Всі ми незнайомці» (All of Us Strangers) з Ендрю Скоттом та Полом Мескалем у головних ролях отримав нагороду «Аттенборо» як британсько-ірландський фільм року. Ендрю Скотта також відзначили як найкращого актора.

Найкращим актором другого плану став Чарльз Мелтон за роль у фільмі «Травень, грудень».

Пол Мескаль отримав нагороду як британсько-ірландський актор року за його роботу протягом 2023-го.

Найкращою акторкою визнали Емму Стоун за фільм «Бідолашні створіння», а Да’Він Джой Рендольф стала найкращою акторкою другого плану за фільм «Залишені».

Жустін Тріє та Артур Арарі розділили нагороду за сценарій до фільму «Анатомія падіння».

«Минулі життя» Селін Сонг відзначили як найкращий іншомовний фільм року, а «Хлопчик і чапля» Хаяо Міядзакі отримав нагороду за анімаційний фільм.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь