Спецпроєкти

Яка країна має найнижчий рівень народжуваності у світі (і з яких причин)?


Країною, яка має найнижчий рівень народжуваності, залишається Південна Корея. Кількість родин, які вирішили народити дитину, у 2023-му стала ще меншою.

У 2022-му Статистичне агентство Південної Кореї оголосило, що коефіцієнт народжуваності — середня кількість дітей, народжених кожною жінкою – становить 0,81. Тоді це було найнижчим показником у світі третій рік поспіль, повідомляло The Associated Press. Минулого року показник впав до 0,72.

Для порівняння – у 2015-му році цей показник у країні становив 1,24, але все одно був значно нижчим від такого, що необхідний для збереження стабільного населення – 2,1.

Чому в Південній Кореї низька народжуваність?

Серед причин – стурбованість жінок карʼєрним зростанням та витратами на виховання дітей.

Південна Корея також має найбільший гендерний розрив в оплаті праці серед країн, що входять до Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). Корейські жінки в середньому заробляють приблизно дві третини від середньої зарплати чоловіків.

«Жінки, як правило, не можуть спиратися на свій досвід, щоб отримати підвищення на роботі, тому що вони часто єдині, хто піклується про дітей», — зазначає професор Сеульського жіночого університету Чон Чже Хун.

Скорочення населення через найнижчий рівень народжуваності

Демографічна криза в Південній Кореї стала найбільшою небезпекою для економічного зростання та системи соціального забезпечення. Прогнозується, що населення країни (51 мільйон) скоротиться вдвічі до кінця цього століття.

Раніше Південна Корея прогнозувала, що рівень народжуваності в 2024 році, ймовірно впаде до 0,68. У столиці Сеулі, де вартість житла у країні найвища, минулого року був найнижчий коефіцієнт народжуваності – 0,55.

Раніше ми розповідали, що у ВР зареєстрували законопроєкт, який дозволить зберігати і використовувати репродуктивні клітини загиблих військовослужбовців для народження дітей.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь