Спецпроєкти

Ґендерна нерівність у світі: жінки не мають рівних умов праці із чоловіками – подробиці


У всіх країнах світу немає рівних умов праці для жінок з чоловіками. Про це йдеться у новому щорічному звіті Світового банку «Жінки, бізнес і закон 2024».

Подробиці 

За даними світового банку, 98 країн ухвалили закони, які передбачають рівну оплату праці для всіх ґендерів. Втім, у всьому світі жінки заробляли 77 центів з кожного долара, заробленого чоловіками.

Цьогоріч, крім звичних критеріїв (мобільність, зайнятість, шлюб, батьківство, добробут та життя на пенсії), вперше врахували питання догляду за дітьми та захисту від насильства у 190 країнах світу. Згідно з дослідженням, з огляду на ці два критерії жінки користуються лише 64% прав, що мають чоловіки. Раніше цей показник становив 77%.

За словами авторки звіту Теї Трумбік, питання догляду за дітьми та безпеки особливо впливають на працездатність жінок.

Найгірша ситуація з безпекою жінок, адже середній світовий показник становить лише 36 балів. Це означає, що жінки користуються лише третиною прав для захисту від домашнього насильства, сексуальних домагань тощо.

Більшість країн також мають погані оцінки щодо законів про догляд за дітьми. Жінки витрачають у середньому на 2,4 години більше на день на неоплачувану роботу з догляду, ніж чоловіки.

Україна у рейтингу посідає 75 місці, втративши декілька позицій у порівнянні з минулорічним 71 місцем.

Раніше ми розповідали, яка країна має найнижчий рівень народжуваності у світі (і з яких причин).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь