Спецпроєкти

Шевченківська премія 2024: відомі переможці. Серед них команда «20 днів у Маріуполі» та Джамала


Комітет Нацпремії України імені Тараса Шевченка оголосив лауреатів у 2024 році. Відповідний указ зʼявився на сайті ОП.

Переможці у номінаціях:

«Публіцистика та журналістика» – фотограф Євген Малолєтка, режисер Мстислав Чернов і продюсерка Василиса Степаненко за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя – це репортажі, розслідування, фото, відео й фільм «20 днів у Маріуполі».

«Література» –  поетеса Ярина Чорногуз з поетичною збіркою «[dasein: оборона присутності]» і поет Дмитро Лазуткін з поетичною збіркою «Закладка».

«Музичне мистецтво» – співачка Джамала за альбом Qirim і композиторка Кармелла Цепколенко за кантати «Читаючи історію» за поезією Оксани Забужко, «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки та контрабасу, Симфонію № 5.

«Театральне мистецтво» – Іван Уривський, Тетяна Овсійчук і Сусанна Карпенко за виставу «Конотопська відьма» за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

«Візуальне мистецтво» – художник Андрій Єрмоленко за серію художніх робіт «Ukrainian resistance // Український опір».

Шевченківська премія – державна нагорода України, заснована у 1961-му році. Вручається за вагомий внесок у розвиток культури й мистецтва. Нагороду можна отримати один раз за життя. Присуджує відзнаку Президент на підставі рішення комітету Нацпремії.

Раніше ми повідомляли, що Американська Кіноакадемія оголосила переможців кінопремії «Оскар-2024». Українська стрічка «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова стала першим в історії документальним фільмом-переможцем, що зняли безпосередньо на передовій.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь