Спецпроєкти

Понад 250 ліцензій, 14 млрд грн податків і 4,1 тис. заблокованих сайтів. PlayCity відзвітувало про перший рік роботи

Be in tech
Текст: bit.ua

Агентство PlayCity підбило підсумки першого року роботи. За цей час регулятор видав понад 250 ліцензій у сфері азартних ігор та лотерей, а надходження від ліцензування перевищили 569 млн грн.

Зокрема, видали 11 ліцензій організаторам азартних ігор, три ліцензії операторам лотерей та 213 ліцензій на гральне обладнання. Також агентство запустило послугу цифрового ліцензування грального бізнесу через портал «Дія».

За даними PlayCity, податкові надходження від організаторів азартних ігор за рік перевищили 14 млрд грн. Ще понад 74 млн грн податків надійшло від операторів лотерей у першому кварталі 2026 року. Ліцензійні надходження у сфері азартних ігор становили близько 2 млрд грн, а від операторів лотерей за перший рік роботи — понад 72 млн грн.

У агентстві також повідомили про відновлення звітності для організаторів азартних ігор та запровадження звітності для операторів лотерей. Крім того, після мораторію, який діяв із 2022 року, було відновлено планові перевірки грального бізнесу.

Серед інших результатів PlayCity називає розробку та наповнення профільних реєстрів, а також боротьбу з нелегальним ринком. За рік було заблоковано понад 4,1 тис. сайтів з азартними іграми, а понад 700 акаунтів у соцмережах передано на блокування через незаконну рекламу. Загальна сума штрафів за порушення рекламного законодавства склала близько 80 млн грн.

В агентстві також зазначили, що тестово запустили державну систему онлайн-моніторингу, яка має забезпечити контроль ринку азартних ігор у режимі реального часу. Серед інших кроків — відновлення державного контролю за лотереями, співпраця з Meta, TikTok, Viber, YouTube та Google щодо протидії незаконній рекламі, а також робота над механізмами обмеження доступу до азартних ігор для військовослужбовців.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь