Чоловіки теж страждають!
Знаєте, я не пригадую жодного обговорення, де дівчата перетирають між собою свої жіночі проблеми і де не увірветься хоча б один чоловік на коні в білому пальто з лозунгом: «А чоловіки теж!» Складається враження, ніби це змагання, де обов’язково треба перемогти. А чоловіків взяли і не покликали, тому вони приходять самі.
Кілька місяців тому встрягла я в обговорення болючих місячних: дівчата ділилися лайфхаками, як їм вдається їх полегшити і як важко працювати в такі дні, особливо в перший, коли вивертає так, що майже втрачаєш свідомість від болю. Комусь навіть доводить викликати швидку, бо без уколу знеболювального нереально дожити до кінця дня.
Дівчата розповідали, хто які таблетки п’є і які взагалі не допомагають, в яких позах можна жити і як страшно різко вставати з крісла. Ми всі киваємо, розуміємо, згадуємо і підтримуємо. Аж тут весь в білому вривається мужик з фразою: «А знаєте, як чоловікам боляче, як їх по яйцях б’ють? Це ж так само, як ваші місячні за відчуттям». І там одразу підтяглися інші знавці і заодно отримувачі по найдорожчому: «Так, точно-точно! Те саме!»
І в мене виникли лише одне питання: «Альо, а ви взагалі нормальні?»
Тобто люди на повному серйозі порівнюють кілька ударів за все життя: промазав хто на футболі м’ячем чи в бійку по дурості поліз – з тим, що приблизно п’ять днів на місяць (якій пощастить, то три) ти ходиш буквою зю, п’єш жменями таблетки, боїшся зайвий раз поворухнутися, отримуєш проблеми з можливістю сходити в туалет, набрякають груди, живіт та матка – і це все відбувається без перерви на обід чи сон.
От хотіла б я побачити чоловіка, якому три дні підряд лупасять по яйцях, а він між ударами ще працює, живе, ходить за продуктами, готує вечерю і періодично видає погладжування партнерці, бо вона теж задовбалась. Щось не віриться, правда?
Та хрін з ним, з тими місячними. Якось в одної відомої блогерки на прямому ефірі дівчата обговорювали жіночу гендерну соціалізацію і як суспільство вимагає від представниць прекрасної статі виглядати привабливо, наприклад, носити незручний одяг чи високі підбори – мовляв, так «ніжки довші і стрункіші, чоловікам приємніше». Дівчата розповідали, як в молодості піддалися цій моді чи просто не мали можливості вибрати щось інше, а тепер мають проблеми з ногами та хребтом і вже давно нічого, крім кросівок, не взувають. Так там прийшов один дядечко з фразою: «А чоловіки галстук носять! Знаєте, як він давить?»
Бл*ха. Йому навіть картинку принесли від хірурга-травматолога, де на прикладах пояснюється, які зміни відбуваються з ногами, як викривлюється хребет і як деформуються стопи. Ніт, не чує пацан. Певно, галстук так сильно перетиснув горло, що мозок перестав функціонувати.
А який вий на болотах стоїть, коли жінки починають говорити про згвалтування! Навіть тут ми не можемо повністю побути в жіночому колі, бо «чоловіків теж гвалтують». І хоч наводь статистику, що в Україні відбувається понад 160 сексуальних злочинів в день і лише кожен десятий злочин відбувається над чоловіком, а девять з десяти постраждалих – це жінки, то все до лампочки. Та, знаєте, в чому тут неприємний сюрприз: чоловіків теж гвалтують чоловіки. І нема на то ради.
Колись я прочитала, що чоловіки сприймають світ як місце, де якщо в одному місці щось прибуло, то в іншому це забрали. Значить, якщо жінки щось мають – навіть якщо це страждання, – то треба терміново перетягти ковдру на свій бік. Тільки ось це дитяча позиція, а ми з вами дорослі люди і робитимемо все інакше. На тому й стоїмо.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.