Подарункові ідеї для тих, хто стрибає в останній передноворічний вагон
Авторка:
Зоя Нікітюк |
засновниця книжкової спільноти «Шоб мозги не засохли», авторка книги «Живая муха. Учимсяписать просто и нескучно», журналістка |
За декілька днів святкування Нового року, а ви ще не придбали книжковий подарунок дорогим людям? Ось декілька видань, які мають дуже презентабельний вигляд та врятують усіх, хто купує презенти в останній момент.
«Биохакинг. Руководство по раскрытию потенциала организма», Олли Совиярви, Теэму Арина, Яакко Халметоя
Ця книжка створена у вигляді ілюстрованого великого альбому. І написали її автори, які хочуть, щоб люди у всьому світі жили довше та якісніше. Совіярві – один із першопрохідців холістичної медицини у Фінляндії, Аріна вивчає взаємодію людини й техніки, щоб підвищити продуктивність і покращити самопочуття, а Халметоя допомагає тисячам слухачів лекцій дізнатися про унікальні можливості використання різних харчових продуктів і лікарських трав. У своїй книжці автори розповіли про біохакінг – напрямок, який допомагає розуміти власний організм краще. І відповіли на популярні запитання. Чому метаболізм – основа повноцінного життя? Що собою являють нейромедіатори й ноотропи? Скільки правди у фразі «Ти – те, що їси»? Чим загрожують недосипи та як покращити власний сон?
Також у книжці багато інформації про будову й функції травної системи, анатомію та фізіологію серця, структуру й функції мозку. Видання надихає переглянути деякі звички й задуматися про те, як невеличкі позитивні зміни можуть дуже добре вплинути на наше здоров’я. А це актуально щороку, чи не так?
Дарувати всім прихильникам здорового способу життя і тим, хто у 2022 році планує ним стати.
«Сам в океані», Слава Курилов
У 38 років океанолог Слава Курилов наважується на втечу з Радянського Союзу. Розуміє, що він ніколи не зможе працювати повноцінно, виїздити в закордонні відрядження, які для його професійної діяльності необхідні. Його сестра вийшла заміж за іноземця та виїхала спочатку до Індії, а потім до Канади, тому про відкриття закордонної візи й мріяти годі. Коли вчений дізнається про можливість сісти на туристичний лайнер «Радянський Союз», який не заходитиме в іноземні порти, тому для участі в круїзі не потрібна виїзна віза, наважується на відчайдушний крок.
Курилов стрибне в океан із висоти 12 метрів та проведе у воді майже три доби – без сну, їжі, питної води й морського спорядження. Маючи лише маску, ласти й трубку. Чоловік пропливе близько ста кілометрів до філіппінського берега. Тут його сприймуть за шпигуна, але згодом із допомогою сестри він потрапить до Канади. У Радянському Союзі його заочно засудять на десять років за зраду Батьківщини. Пізніше, відвідавши Ізраїль, Курилов познайомиться зі своєю майбутньою дружиною Оленою. Саме завдяки її участі й з’явиться книжка «Сам в океані». Вона вивчила рукописи, чернетки, уривки записів Слави й за декілька років перетворила їх на книжку – неймовірно наснажливу! У 2017 році на основі історії радянського океанографа група «Антитіла» зняла офіційний кліп на пісню «Там, де ми є». «Ця історія – про силу людської мрії, яка знищила страх і сумніви. Вона допоможе тобі віднайти в собі силу й здійснити власну мрію», – запевнив фронтмен Тарас Тополя.
Дарувати тим, хто ніяк не наважується зробити щось неймовірне.
- Читайте також мою колонку із ідеями, що замовити на подарунок.
Святковий бокс «Подарунок для генія»
У свої добірки я неодноразово включала книжки із серії «Видатні особистості» – обожнюю їх! Чому? Вони написані доступно й цікаво, тому їх класно читають і діти, і дорослі. Автори серії знаходять у біографіях своїх героїв найбільш наснажливі факти. Видання дозволяють дізнатися про особливості різних професій. Для святкового боксу можна вибрати п’ять книжок із серії (у м’якій чи твердій палітурці) та покласти їх у брендовану коробку.
Мої фаворити в серії «Видатні особистості» – Марія Примаченко, Ігор Сікорський, Роксолана, Леонардо да Вінчі. З великим задоволенням читала ці книжки. А ось для власного святкового боксу виберу: Волт Дісней, Валерій Лобановський, Альберт Ейнштейн, Маргарет Тетчер і Марія Кюрі.
Дарувати малим і дорослим – ця серія легко «підсадить» на читання. Перевірено безліч разів!
«Бьюти-мифы. Вся правда о ботоксе, стволовых клетках, органической косметике и многом другом», Яна Зубцова, Тийна Орасмяэ-Медер
Дуже жіноча книжка, зроблена у вигляді стильного глянцевого журналу. Її автори – лікарка-косметологиня, засновниця марки професійної косметики Meder Beauty Center Тійна Орасмяє-Медер і журналістка Яна Зубцова, яка спеціалізується на б’юті-темі. Дівчата зібрали п’ятдесят найпопулярніших міфів про догляд за собою та роз’яснили що й до чого.
Чи всемогутня азійська косметика? Чи варто витрачатися на люксові бренди або повністю перемикатися на органічні продукти? Чи справді є показання для уколів ботоксу й гіалуронки в досить молоді роки? Чи ефективні антицелюлітні процедури й креми, а також чи можливо позбутися розтяжок? Як правильно вибрати крем із SPF? Чи варто робити гімнастику для обличчя і користуватися засобами від мішечків під очима?
Дарувати жінкам будь-якого віку!
«неВредные советы взрослой девочки», Оля Полякова
Я взагалі не фанат творчості Олі Полякової (знаю лише одну її пісню). Але мені подобається самоіронія співачки й почуття гумору (інколи дуже цинічне). Прочитавши книжку артистки за вечір, зрозуміла, Полякова в короні й напівгола на сцені – це лише образ. Насправді вона дівка з мізками, цікава й із тверезим ставленням до життя. У книжці є 29 порад, розділених на чотири розділи: про пошук себе й внутрішню свободу, про правила щасливої егоїстки (під час материнства), про мрії, подяку й шлях до успіху, про секрети краси й здоров’я.
Повітряний цьомчик Олі захотілося відправити, коли читала: «Если тебе симпатичен старик Альцгеймер, перестань читать книги, играть на музыкальных инструментах, изучать иностранные языки. Прекрати тренировать память». Про те, що вік – у голові: «А у нас все женщины, как куски розового мяса на прилавке – лежат в ассортименте, себя продают. Пока она свежая, розовая и не обветренная, на нее есть спрос. Только переходит в статус «второй категории» – конец, следующая! Поэтому естественно, что мало-мальски статусные, взрослые мужики в нашей стране не хотят смотреть на женщин своего возраста. Они хотят брать молодух». І подякувати за позитив, яким пронизана вся книжка: «Жизнь ведь такая интересная! Все придумано для того, чтобы нас веселить. Так пользуйся этим! Почувствуй новые эмоции, испытай новый опыт. Пользуйся жизнью! Другой не будет!»
Дарувати не тільки фанатам Полякової, а й усім, хто любить специфічне почуття гумору співачки або просто хоче почитати щось легке.
«Хороші хлопці. 50 героїв, що змінили світ добротою», Роб Кемп, Пол Блоу
Цю книжку не завадить придбати для себе, щоб вкотре переконатися, що світ врятує не краса, а доброта. Автори зібрали історії чоловіків із різних країн світу, які відзначилися не стільки й не тільки професійними успіхами, а добрими справами. До Роба й Пола долучився і наш земляк Юрій Марченко, головний редактор Platfor.ma – написав про добрих українців.
У виданні є декілька персонажів, які мені здалися недоречними, але це мої проблеми. А ось більшість історій суперські! Луї Брайль утратив зір у три роки, у п’ятнадцять вдосконалив власний метод нової абетки для незрячих людей, у сорок три роки помер від туберкульозу, так і не побачивши, наскільки шрифт, названий на його честь, став популярним. Едмунд Гілларі став першою людиною, яка дісталася вершини гори Еверест, і після присвятив решту свого життя допомозі народу шерпів – завдяки його благодійному фонду в Гімалаях побудували школи, лікарні, водопровід і навіть аеропорт. Лікар-офтальмолог Фред Голлоуз вважав життєвим покликом боротьбу з порушеннями зору та зменшення вартості медицини для бідних. Джеймс Гаррісон потрапив до Книги рекордів Гіннеса за найбільшу кількість крові, яку надав один донор – він здав кров близько 1200 разів! «Супермен» Крістофер Рів після отримання травми хребта опинився в інвалідному візку. Але не зламався. Навіть після його смерті у 52 роки продовжує працювати Фонд, який він створив. Цей фонд фінансує все необхідне для людей із паралічем – від науково-дослідних лабораторій до спеціалізованих клінік й особистих доглядальників.
Дарувати всім, щоб у 2022 році було більше доброти навколо.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.