Податкова знижка: повернення частини витрат за навчання
Ймовірно, ви не знали, але законодавство України передбачає можливість повернення частини витрат за навчання. От як це можна зробити:
Що каже закон?
Так, стаття 166.1. Податкового кодексу України передбачає право платника податку на податкову знижку.
Я хочу звернути вашу увагу саме на статтю 166.3.3. Податкового кодексу України, яка передбачає перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки та стосується суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.
Простими словами (для прикладу зазначу): студенту – у випадку, якщо він працевлаштований офіційно та за якого роботодавцем сплачуються податки, члену його сім’ї першого ступеня спорідненості (матері, батьку, дружині чи чоловіку) може бути відшкодовано витрати на оплату навчання у дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.
Що для цього потрібно подати до фіскального органу?
- Паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП);
- Декларацію про майновий стан і доходи (форму та приклади заповнення можна знайти на сайті Державної фіскальної служби України);
- Довідку про заробітну плату;
- Копію договору з навчальним закладом;
- Копії квитанцій (платіжних доручень, чеків) про оплату за навчання;
- Документи, що підтверджують ступінь споріднення
- Заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.
Що варто знати додатково?
1. Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, чи резиденту – фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.
2. Загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень Податкового кодексу України.
3. Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним? не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
4. Сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.
5. Податкову декларацію також можна подати й в електронній формі, скориставшись електронним сервісом.
Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки.