83k

  • Be in trend
  • Життя
  • Культура
  • Люди
  • Тести
  • Be in tech
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • BIT Video
  • Колонки
Спецпроєкти
Партнерські
Пісні, які повертаються ракетами
Історія одного треку
  1. BIT.UA
  2. Блоги
  3. Світлана Павелецька
  4. Що почитати: три новинки осіннього сезону

Що почитати: три новинки осіннього сезону

Колонка Be in trend

SHARE TWEET POCKET Читайте эту статью на русском

Світлана Павелецька

співзасновниця видавництва #книголав та СЕО Інституту когнітивного моделювання

Якщо говорити про книжки, то восени завжди є з чого вибирати. Це час, коли розпочинається новий книжковий сезон, і видавництва готують найцікавіші новинки для своїх читачів. Розповім про три книжки, які щойно вийшли з друку та варті уваги. 

Роман автора світових бестселерів Фредріка Бакмана «Тривожні люди» – і смішний, і сумний, і терапевтичний. «Дар» – поради як зберігати спокій та долати життєві труднощі від видатної психотерапевтки та вцілілої в Аушвіці Едіт Еґер. А роман британської письменниці Джуно Довсон «Ринок м’яса» – про відважність захищати свої права, коли ти дівчина-підліток і працюєш у безжальній індустрії великої моди. 

«Тривожні люди», Фредрік Бакман

Вихід кожної новинки Фредріка Бакмана – це завжди подія. Його книжки продають мільйонними тиражами, на їхній основі знімають фільми, серіали, ставлять вистави. У Швеції от-от з’явиться фінальна частина трилогії про хокейний клуб містечка Бйорнстад, а в Україні водночас вийшов переклад його роману «Тривожні люди». 

А як не бути тривожними? Це ж стільки зусиль треба докладати щодня: всім сподобатися, знати, чого прагнути, за що боротися, вміти любити, виховувати дітей, бути відповідальним. Усе, що потрібно, щоб остаточно ускладнити собі життя – це дурнувата ідея. Чоловік у віці тридцяти дев’яти років вирішив пограбувати банк, але щось пішло не так, і він взяв у заручники вісьмох людей, не менш тривожних, ніж він. 

Молоде подружжя, яке очікує дитину; директорка банку; бабуся, яка вже не боїться вигляду зброї та погроз; пара, яка щойно вийшла на пенсію; агентка з нерухомості – усі вони розкривають одне одному свої найглибші таємниці. 

Це історія про тривоги сучасних людей, про силу дружби, прощення й навіть надію. 

Роман, де багато емоцій, іронії та емпатії, і не без інтриги, через що він читається, як детектив. 

Як відновити свій ресурс. 5 порад військового
5 романів із захопливим сюжетом
Врятувати планету. Книжки для дітей про клімат й екозвички

«Ринок м’яса», Джуно Довсон

Це той роман, який ідеально вписується в тему руху #MeToo.

Яна Новак постійно зазнає булінгу в школі через свій високий зріст та худорляву статуру. Її називають анорексичкою, квін-конґом та іншими образливими словами. Але одного дня в розважальному центрі її помічає скаут модельного агентства й запрошує на роботу моделлю. Вона дуже швидко стає супермоделлю й отримує замовлення від найвідоміших модних брендів та видань. З нею хочуть сфотографуватися на вулиці, а вчорашні кривдники хочуть дружити. Знімання в Нью-Йорку, Дубаї, виснажливі тижні моди, постійний стрес вже несила терпіти, а тут ще й одне неприємне знайомство, яке кардинально міняє життя Яни. Чи наважиться вона звинуватити зірку й захистити себе та своїх колег-моделей?

Роман «Ринок м’яса» не тільки про особливості роботи в модельному бізнесі, а про те, що може відбутися з жінками будь-яких професій і про відвагу говорити про це. 

книжки осені 2021

«Дар», Едіт Іва Еґер

Особливо зараз, коли ми переживаємо наслідки пандемії, яка впливає не лише на фізичне, а й на ментальне здоров’я, коли напруга та стрес майже не припиняються, поради такого фахівця як Едіт Еґер можуть бути корисними. Вона видатна психотерапевтка, вціліла в Аушвіці та авторка світового бестселера «Вибір». У першій книзі вона розповідає свою історію зцілення: про те, що допомогло їй вижити в Аушвіці й чого її це навчило. А у своїй другій книжці «Дар» вона докладніше пояснює, як ми можемо скористатися її досвідом, її терапією вибору, щоб переживати труднощі. 

Докторка Еґер розглядає 12 найчастіших причин наших страждань і дає ключі від цих в’язниць нашого розуму. Через власні історії та історії своїх пацієнтів вона пояснює, наприклад, як навчитися сприймати свої емоції, як брати від них корисну інформацію, як не бути жертвою, коли нас кривдять, а шукати вихід натомість, як поводитись у конфліктних ситуаціях, як працювати із синдромом самозванця чи як впоратися з панічним страхом, який нас паралізує. Авторка наприкінці кожного розділу залишає кілька завдань, які дуже прості у виконанні, але які допоможуть підтримати нашу психіку в потрібному стані та віднайти в собі силу. 

Думка редакції може не збігатися з думкою авторки колонки. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Поділитися: SHARE  TWEET  POCKET 
Наші колумністи
Юлія Терлецька
Бренд-амбасадорка Nemiroff, бартендерка Parovoz
Олег Зубченок
бізнес-консультант, експерт KSE Graduate Business School OLX Україна
Сергій Ніжинський
Експерт з гендерних питань, заступник Міністра соціальної політики 2019-2020 рр
Андрій Дехтяр
СЕО компанії Rozdoum
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
  • Життя
  • Люди
  • Тести
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • Карта сайту
  • Про bit.ua
МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
83k

bit.ua - медіа про життя як воно є і технології, що на нього впливають. Все на одній платформі: я і tech. наукпоп. культура. секс. соціальні проєкти. тести. Використання матеріалів bit.ua можливе тільки з активним посиланням на сайт bit.ua.
Редакція: editor@bit.ua Щодо реклами звертайтеся на пошту adv@bit.ua. Медіа-кіт за посиланням.
Розробка сайту Партнер по SEO Netpeak
curved-arrows Created with Sketch. більше новин