83k

  • Be in trend
  • Життя
  • Культура
  • Люди
  • Тести
  • Be in tech
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • BIT Video
  • Колонки
Спецпроєкти
Партнерські
Від мрії до дії
  1. BIT.UA
  2. Блоги
  3. Олександр Педан
  4. Лови хвилю або релаксуй на воді: три ідеї екстремального відпочинку в Києві

Лови хвилю або релаксуй на воді: три ідеї екстремального відпочинку в Києві

Колонка Життя

SHARE TWEET POCKET

Олександр Педан

шоумен, телеведучий, співзасновник pedan|buro

Як лідер спортивного руху JuniorZ і фанат активного способу життя розповім про улюблені водні види спорту. Раптом і вас надихну на активні вихідні або на нове хобі.

Вейкбординг

Починав займатися вейкбордингом ще у 2010 році. Тоді в Україні була лише одна вейкбаза. На мою думку, один із важливих факторів, що впливають на мотивацію спробувати новий спорт – це доступність. У 2010 вейкбординг був дуже дорогою розвагою, можливо, тому минуло так багато років, доки це стало трендом. Існувало два варіанти: їхати за катером або канатною дорогою. Перший варіант дійсно дорогий, бо оплата похвилинна. Канатна дорога теж не бюджетна альтернатива, бо на ринку тоді не існувало конкуренції. 

Зараз є вже три варіанти вейкбордингу. Перший – їхати за катером. Це красиво, видовищно й можна милуватися краєвидами навколо. Але й сьогодні дорого. Другий – канатні дороги по колу. Їхня фішка в тому, що на маршруті вже встановлені трампліни. Коли ви навчитеся стояти й кататися, захочеться стрибати й робити різні трюки. Третій – найпростіший варіант, з якого я раджу починати – це реверсивна дорога. Вона їде туди-назад, оператор натискає на кнопку, регулює швидкість спеціально під вас, тому навчитися буде легше. Тут вашу техніку можуть постійно коригувати. А, наприклад, канатну дорогу по колу заради вас зупиняти чи сповільнювати не будуть.  

векбординг

Вейкбординг доступний для новачків і навіть для дітей від трьох років. Інструктори розуміють, як вам пояснити перші кроки. Екіпірування купувати не треба – його здають в оренду. Тобто вам потрібні тільки купальні шорти або купальник. Не забувайте про крем для засмаги. Якщо катаєтеся вдень, краще одягнути футболку з довгим рукавом, яка захищає від сонця.

Це крутий вид спорту, бо качаються всі м’язи без винятку – працюють ноги, спина, руки та прес. Якщо професійно й регулярно займатися, хлопці, окрім задоволення, можуть мати дуже красиву фігуру. 

Ціна: 600-1200 грн/година.

Екіпірування: дошка, гідрокостюм (за бажанням, можна кататись і в купальнику/плавках).

Більше, ніж знання. П’ять переваг, які дає навчання навіть в умовах війни – колонка Олександр Педана
Покрокове планування відпустки: що обов’язково потрібно врахувати, щоб відпочити на славу
На який спорт віддавати 5-річних дітей?

Сапбординг

SUP – це абревіатура Stand Up Paddle, що в перекладі означає «гребля стоячи». Це мікс екстремального й релакс-відпочинку. З одного боку, ви постійно напружені, бо маєте тримати рівновагу й можете впасти у воду. А з іншого, коли вже відпустить тривога та вдасться тримати баланс – це стане романтичною прогулянкою спокійною водою.

Варіантів сапбордів два: тверда дошка або надувна. Другий зараз набагато популярніший. Бо сап поміщається в досить-таки великий, але рюкзак влазить у багажник автомобіля. У комплекті є насос і весло.  

сапбординг

Найголовніше в цьому спорті, що управляти сапом не надто складно. Не обов’язково навіть брати тренера, щоб навчитися кататися. Так, звісно, ви кілька разів із нього впадете. Раджу починати на колінах, навчитися балансувати, а потім спробувати вставати. Якщо хочеться швидкості – гугліть змагання. Якщо більше екстриму – шукайте сплави на порогах. Але зазвичай сапбординг вибирають, бо можна просто прокайфувати та поплавати канальчиками. У Києві на Русанівських каналах катаються, і там же є прокат. На Оболоні можна взяти сап і поплавати між островами, вийти на Десну, на притоки Дніпра. Є дуже красиві місця, милуватися ними – суцільне задоволення.    

Ще один плюс сапбордингу в тому, що він може бути командним спортом. Можна ходити з родиною, командою чи компанією друзів. Є навіть тривалі сплави, коли на сапах ідуть як у похід на кілька днів, беручи із собою намети та їжу.

Екіпірування: дошка, весло. Раджу на перший час брати все в оренду. По-перше, може не сподобатися й не підійти. По-друге, спочатку ви не знаєте розмір дошки, її рівень – професійна чи аматорська тощо. Не поспішайте з цим. Якщо все ж надумаєте купувати, зверніть увагу на українського виробника – Rapid. Він робить класні дошки й дає гарантію. 

Ціна: 200-300 грн/година.

 

Вейксерфінг

Один із моїх найулюбленіших видів спорту. Коли немає можливості полетіти на серфінг – це ідеальна альтернатива вдома. І класний спосіб навчитися тримати баланс на дошці, якщо мрієте в майбутньому серфити на океанських хвилях. 

Вейксерфінг – різновид катання за катером. Один із бортів навантажують баластом, що дозволяє йому робити одну велику хвилю, якою райдер балансує на дошці. Як усе відбувається step by step: спершу ви стартуєте разом із катером, тримаючись за мотузку – фал. Чекаєте, доки катер набере потрібну швидкість і хвиля стане достатньо високою. Стараєтеся піймати швидкість і рухатися хвилями синхронно з буксирувальником. Відпускаєте фал і уявляєте себе професійним серфером десь в океані. Коли натренуєтеся й відчуєте впевненість у собі, можна робити трюки, стрибати.

Для вейксерфінгу є спеціальні маленькі дошки. Ми з друзями використовуємо реальні серферські, так теж можна. Стартуємо лежачи, беремо хвилю, потім стаємо на серф і робимо всі трюки. 

Вейксерфінг більш гуманний і менш небезпечний, ніж вейкбординг. У катерній версії вейкбордингу швидкість катера близько 30 км/год, а тут лише 17. Це відчутно під час падіння у воду, сила удару значно менша. Плюс немає трамплінів, тільки хвилі. Єдиний недолік – ціна. Це недешево, адже катер під час катання їсть багато пального.  

Ціна: 60 грн/хв. 

Екіпірування:  дошка для вейксерсінгу або серф.

Думка редакції може не збігатися з думкою автора колонки. 

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Поділитися: SHARE  TWEET  POCKET 
Наші колумністи
Сергій Ніжинський
Експерт з гендерних питань, заступник Міністра соціальної політики 2019-2020 рр
Андрій Дехтяр
СЕО компанії Rozdoum
Ольга Семенова
юристка, адвокатка
Ігор Сироватко
керівник департаменту клієнтського сервісу OLX в Україні та Центральній Азії
Ми в Телеграмі
підписуйтесь
  • Життя
  • Секс
  • Люди
  • Тести
  • Я_і_tech
  • держ_tech
  • Tech_світ
  • Карта сайту
  • Про bit.ua
МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ
83k

bit.ua - медіа про життя як воно є і технології, що на нього впливають. Все на одній платформі: я і tech. наукпоп. культура. секс. соціальні проєкти. тести. Використання матеріалів bit.ua можливе тільки з активним посиланням на сайт bit.ua.
Редакція: editor@bit.ua Щодо реклами звертайтеся за телефоном +38 063 292 5877 (+ Telegram) або пишіть на пошту adv@bit.ua. Медіа-кіт за посиланням. Наші спецпроєкти можна переглянути тут.
Розробка сайту Партнер по SEO Netpeak
curved-arrows Created with Sketch. більше новин