Спецпроєкти

Як і скільки правильно варити яйця. Покрокові інструкції


Вы думаете, варить яйца — самое простое, что может быть в этом мире? Как бы не так!

Ми вам вже розповідали, як можна приготувати яйце пашот у мікрохвильовці, тепер хочемо розповісти, скільки варити яйця. У цьому матеріалі розберемося, скільки варити курячі яйця, скільки варити перепелині яйця, скільки варити яйця всмятку, скільки варити яйця круто, скільки варити яйця з рідким жовтком, скільки варити яйця в мішечок. Всі інструкції та Лайфхак в одному матеріалі. Є питання про те, скільки часу варити яйця по–різному, тут будуть відповіді на кожен з них.

Ще не будемо чіпати скрамбл, яєчню, омлет та інші смажені блюда. Тільки раз і назавжди розберемося, скільки хвилин треба варити яйця. Здавалося б, що може бути простіше? Але немає, рано чи пізно ви все таки захочете зварити ідеальні яйця і ось, здається, цей момент настав, оскільки читаєте ці рядки.

Почнемо з того, що поки ви будете читати, дістаньте яйця з холодильника, хай стануть кімнатної температури. А ви поки дочитаєте до самого кінця! Зробили? Молодці! Одне важливе правило враховано, є велика ймовірність, що ви таки впораєтеся і у вас виходити ідеальні яйця, продовжимо розбиратися, скільки хвилин варити яйця.

Скільки часу варити курячі яйця

Для початку давайте зупинимося на тому, що ми варимо одні і ті ж яйця. Тут йдеться про те, скільки варити курячі яйця. Вони бувають білі і як би жовтуваті – якби йшлося про кольори Panton, то він називався б aspen gold. Колір шкаралупи залежить від несучки, яка виробляє яйця. Чи не від того, що вона їла або пила, а від породи. Є кури, які не здатні виробляти білу шкаралупу, і навпаки. Наприклад, вважається, що біла курочка несе білі яйця, а ряба, руденька або чорна – ті самі кольорові, або aspen gold. Як це впливає на якість яєць? Ніяк.

Просто коли ви вибираєте яйця в магазині або на ринку, пам’ятайте, що правильно брати ті, які вам подобаються. Для нашого експерименту ми взяли жовтуваті, просто тому, що вони нагадують дитинство. Але це особиста асоціація. Це не аксіома.

І друге дуже важливе. Не можна набирати в каструлю гарячу воду з–під крана. Швидше не вийде, а на якість, на кінцевий результат може вплинути. Адже нам треба ідеальні яйця? Ось. Треба завжди набирати холодну воду.

Тобто, правильно взяти яйця кімнатної температури і холодну воду. Йдемо далі.

Скільки часу варити яйця вкруту

Давайте разом розберемося, чому вкруту? «Вкруту» – прислівник, утворений від прикметника і включає в себе його повну форму, написання слова необхідно запам’ятати, воно регламентується словником. Позначає це наріччя спосіб приготування, коли жовток однорідний як за кольором, так і по консистенції. В ідеалі таке куряче яйце не надто тверде, але і не рідке.

І як же відварити яйце з ідеальним жовтком, яке можна почистити так, щоб половина білка не залишилася на шкаралупі? Даємо покрокову інструкцію і скільки хвилин варити яйця вкруту.

Крок перший. Яйця кладемо в каструлю, заливаємо холодною водою і ставимо на плиту. Запалюємо вогонь або розігрів – у кого яка плита. Щедро солимо воду. Найкраще брати не занадто свіжі яйця, але у яких ще не минув термін придатності. Дуже свіжі яйця (свіжі, як кажуть на ринку) погано чистяться: шкаралупа майже намертво приростає до білка в процесі варіння.

Крок другий. Доводимо воду до кипіння. Як тільки вода почне кипіти, вимикаємо вогонь і накриваємо каструлю кришкою. Ми залишаємо яйця в гарячій воді: на 9 хвилин для середніх яєць і на 12 хвилин для великих. Засікаємо час на таймері, щоб витягнути яйця з води через чітко визначений час. В такому випадку ви отримаєте яйця з яскраво–жовтими жовтками без сірого відтінку. Таймер, до слова, зараз є у кожного в телефоні, там же, де і будильник. Але ви–то в курсі, це ми самі собі нагадали.

Крок третій. Коли таймер сигналізує, виймаємо яйця з гарячої води і кладемо їх у велику миску з холодною водою. Холодна вода потрібна обов’язково, щоб зупинити процес приготування і знизити температуру яєць. Коли яйця досягнуть кімнатної температури, їх можна чистити – вони якраз стануть досить жорсткими, щоб шкаралупа ідеально відходила від білка.

Крок четвертий. Ляскаємо по яйцю долонею так, щоб шкаралупа тріснула. Потім опускаємо яйце в чашку з водою кімнатної температури. Це потрібно для того, щоб послабити мембрану, яка з’єднує білок зі шкаралупою. Починаємо чистити яйце, поки воно все ще занурене у воду. Можна також чистити яйця під проточною водою. Тиск води допоможе краще зчистити шкаралупу.

У нас ідеальні яйця вкруту готові! Сподіваємося, ми знайшли таки відповідь на питання, скільки варити яйця вкруту після закипання, і у вас теж виходитиме не гірше, ніж у нас.

Яйця всмятку скільки хвилин варити

Увага, для курячих яєць всмятку знадобиться трохи інший підхід з частини води, ніж для яєць вкруту. Але яйця, як і раніше, повинні бути не холодні, а кімнатної температури. Про це якраз було на початку нашого матеріалу про готуванні правильних яєць, пам’ятаєте?

Але спочатку давайте-таки розберемося, чому вони називаються всмятку, а потім скільки треба варити яйця всмятку. Слово «всмятку» є прислівником, бо відповідає на питання «як?». Якщо від нього прибрати згідну букву «в», то вийде слово «смятка». Навіть перевіривши кілька словників, ви не знайдете такого слова, можливо, воно колись існувало, але зараз точно не використовується. Позначає цей прислівник спосіб приготування яєць, коли жовток рідкий, а білок – твердий.

Отже, ми зібралися відварити яйце з ідеальним рідким жовтком, яке легко чистити. Даємо покрокову інструкцію і скільки хвилин варити яйця всмятку.

Крок перший. У каструлю наливаємо холодної води, солимо її і ставимо на плиту. Запалюємо вогонь або розігрів – у кого яка плита. Доводимо воду до кипіння.

Крок другий. У киплячу воду опускаємо по одному всі яйця. Для цього використовуємо ложку або ополоник. Але притуляємо її до бортику каструлі і ведемо, щоб яйце не ударялося об дно, падаючи, а ніби витончено линуло по стінці каструлі. Так ви обійдетеся без бризок і без розтріскування шкаралупи. І ще раз нагадаємо, що важливо, щоб яйця були холодними. А далі нарешті відповідь, скільки варити яйця всмятку.

Крок третій. Як тільки всі яйця, які ви планували з’їсти, занурилися в воду, засікайте 1 хвилину. Нехай покипить. По закінченню однієї хвилини треба вимкнути вогонь і накрити каструлю кришкою. Треба, щоб вони постояли так на плиті ще 5 хвилин.

Крок четвертий. Коли таймер відрахував 5 хвилин, виймаємо яйця з гарячої води і кладемо їх у велику ємність з холодною водою. Холодна вода зупинить процес приготування. Через 10 хвилин яйця можна вже чистити – вони якраз стануть не гарячими і досить твердими, щоб шкаралупа ідеально відходила від білка.

Крок п’ятий. Можна вдарити одне яйце про інше, щоб шкаралупа тріснула. І починаємо чистити, бажано під проточною холодною водою.

У нас вийшли ідеальні яйця всмятку! Значить, і у вас вийдуть.

Скільки варити яйця з рідким жовтком

Якщо ви шукали відповідь на це питання, то нагадаємо, що яйця з рідким жовтком називаються всмятку і покрокова інструкція як, а головне, скільки варити яйця з м’яким жовтком, знаходитися трохи вище. Всього-то шість пунктів виконати треба, рівно стільки, скільки і хвилин готувати.

Скільки часу варити яйця в мішечок

Цікаво, що багато хто з нас люблять саме яйця не дуже всмятку і не круто. Середні, такі. До цього висновку ми дійшли, зробивши невелике опитування в редакції. Але не всі навіть знають, що ця ступінь готування або цей спосіб приготування курячих яєць називається саме «в мішечок». І плутають його з яйцем-пашот. Що ж, яйця в мішечок – це коли білок повністю пружний, навіть твердий, а жовток всередині трохи не до кінця проварений і залишився в самому центрі навіть рідким.

Скільки варити яйця, щоб жовток був рідким тільки всередині самого жовтка? Відповідь дуже проста – на 1 хвилину довше, ніж всмятку, тобто 1 хвилину вони повинні покипіти, потім вимикаємо вогонь і залишаємо каструлю з накритою кришкою на 6 хвилин. Вуаля! Середні такі вийдуть яйця.

Або ж на 2 хвилини менше, ніж круто. Тобто можемо взяти холодну воду, помістити туди яйця, довести до кипіння весь вміст каструлі, накрити кришкою і з вимкненим вогнем залишити на 7 хвилин постояти.

Що зручніше вам, вирішуйте самі. Головне, що можна ж вибрати! А наявність вибору – завжди добре.

Залишилося розібратися, скільки потрібно варити перепелині яйця. Якщо пам’ятаєте, ми на початку матеріалу обіцяли розповісти не тільки про те, скільки часу варити курячі яйця, але і скільки часу варити перепелині яйця.

Скільки варити перепелині яйця

Перепелині яйця вважаються одним з суперфудів, між іншим. Давайте ж розберемося, скільки варити перепелині яйця і не втрачають вони свої корисні властивості при готуванні?

В одному перепелиному яйці 158,5 калорій, а в курячому – 155,1. Хоча за розміром вони сильно відрізняються один від одного. Часто яйця перепелів вживають в їжу сирими, бо вони є рекордсменами за вмістом фосфору, калію, заліза і цілого комплексу вітамінів. Харчова цінність перепелиних яєць: білки – 11,9 г, жири – 13,1 г, вуглеводи – 0, 6 г.

І всі ці властивості зберігаються в яйцях, незалежно від того, вживаєте ви їх сирими або ж зварили. Отже, давайте переходити до питання, яке нас цікавить – скільки хвилин варити перепелині яйця.

Найпростіше приготування перепелиних яєць – взяти і зварити. Перепелині яйця можна відразу опускати в киплячу воду – вони не лопнуть. Якщо покласти перепелине яйце в киплячу воду на 1-2 хвилини, вийде яйце некруто, на 5 хвилин – вкруту.

Очищення перепелиних яєць від шкаралупи може бути традиційним – руками – вимагає посидючості і спритності рук, якщо чесно; спрощеним – можна накрити ємність з яйцями кришкою і потрясти, а після того як шкаралупа потріскається, залити яйця водою кімнатної температури, залишити на пару хвилин і тільки потім приступати до очищення руками; або «хімічним» – яйця поміщаються в розчин оцту: дві третини оцту на одну третину води – на три години, після чого шкаралупа просто «розчиняється», і залишається зняти тонку плівку.

Також вам може бути цікаво, що насправді вчені назвали корисними сніданками.

Пропонуємо також подивитися наше відео:

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь