Спецпроєкти

По гарячих слідах: 10 новинок Книжкового Арсеналу, які варті вашої уваги


Можна скільки завгодно сперечатись про актуальність вислову «Читати модно», але факт полишається незмінним – читання розвиває мозок і допомагає прокачувати особистість. Тим більше, що сьогодні український читач має величезний вибір з виданих книжок вітчизняними видавництвами. Головне, виділити трішки часу і обрати цікаву для себе книгу.

01/6

У неділю завершився один із найбільших книжкових фестивалів в Україні. Книжковий Арсенал збирає видавців і книголюбів з різних куточків країни, і з кожним роком їх стає тільки більше. В фокусі Книжкового Арсеналу 2019 року була тема «Сусідство: відкрите питання». Поки на усіх дискусійних майданчиках точилися обговорення питань різних проявів взаємин між культурами та особистостями, на стендах видавництв проходили презентації актуальних книжкових новинок.

«Благай, кради і позичай»

Роберт Шор, видавництво ArtHuss

Сучасний світ полишає все менше простору для оригінальності, і це може зупинити молодого митця на його шляху у мистецтві. Проте, новинка від видавництва ArtHuss готова спростувати думку про оригінальність мистецтва. Найвидатніші митці минулих епох теж копіювали в своїх сучасників. Та що там, ще древні римляни надихались більш довершеним мистецтвом древніх греків і не цурались позичати у них ідеї. Роберт Шор, із притаманним лише йому почуттям гумору та стилю, проводить читача заплутаними стежками фактів і цікавих історій, які допоможуть зрозуміти, що багато чого у мистецтві є запозиченим і що це ні в якому разі не знецінює його. Тому, якщо ви мали думку, що все цікаве вже було придумане, то ви праві. Але це зовсім не заважає творити своє. Якщо продовжуєте сумніватись – обов’язково почитайте «Благай, кради і позичай» Роберта Шора.

«Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо»

Ганс Рослінг, Уля Рослінг і Анна Рослінг-Реннлюнд

Видавництво Наш Формат

Зізнайтеся, як часто ви драматизуєте усе навколо? Чи використовуєте слова «усе пропало, шеф» або «зрада»? Мусимо вас трішки розчарувати, у світі все не так погано, як ми звикли думати. І це доступно розказано у книзі «Фактологія» Ганса Рослінга. Сучасний спосіб передачі інформації іноді спотворює сприйняття світу. Що робити, кризи та катастрофи продаються краще, ніж добрі новини. Саме через це навіть найдосвідченіші люди іноді піддаються паніці та починають бачити навколишні події і найбільш негативному контексті. От наприклад, як ви думаєте, скільки діточок по всьому світу не вакциновані на сьогодні? Через новини ви можете сказати, що не більше 65-70 %. Але ця цифра насправді значно вища. Тому, якщо ви хочете виправити хиби сприйняття, розібратися, як правильно розуміти отриману інформацію та заспокоїти ірраціональні страхи, то вам точно потрібно звернути увагу на цю книгу.

«Усе побачиш, коли пригальмуєш. Правила виживання у метушливому світі» Гемін Сунім

Видавництво Snowdrop

Наше життя стало занадто метушливим. Іноді треба просто зупинитись і видихнути. Тим паче, що природа сама пропонує сповільнити кроки і придивитись до того, що відбувається навкруги. А книга «Усе побачиш, коли пригальмуєш» лише допоможе у цьому. Гемін Сунім – досить відомий буддист. На сторінках книги він розповідає, як не потрапити у пастки повсякденності і жити у злагоді із навколишнім світом. Приємним бонусом будуть чарівні ілюстрації корейського художника Янг Чул Лі. Гортаючи цю книгу можна провести декілька спокійних та натхненних годин.

«Феміністки не носять рожевого та інші вигадки» Скарлетт Кертіс

Видавництво Старого Лева

Ставлення до фемінізму досить невизначене – хтось підтримує його, хтось не розуміє, а дехто виступає активним противником. Але не можна не погодитись, що образ феміністки оточений великою кількістю вигадок, і вони майже ніколи не приємні. Проте феміністки користуються косметикою (якщо мають таке бажання), носять рожеве (якщо воно їм пасує і їм того хочеться), плачуть і сміються, сваряться і кохають. Книга Скарлетт Кертіс – це збірка есеїв, кожне з яких розповідає історію сучасної феміністки. Серед героїнь книги – видатні акторки і співачки, активістки, письменниці, дизайнерки та блогерки. У книзі «Феміністки не носять рожевого» свої історії розповідають Емма Вотсон, Кіра Найтлі, Сірша Ронан, Скарлетт Кертіс та інші. Ця книжка, можливо, не розкриє для вас усі сторони фемінізму, але точно допоможе зрозуміти, що в середині фемінізму – просто жінки.

«Вогонь і Кров. За триста років до «Гри престолів» Історія Таргарієнів» Джордж Р. Р. Мартін

Видавництво КМ-БУКС

Остання серія «Гри престолів» не полишила по собі байдужих – розмови про долю Залізного Трону лунали всюди. І хоча шанувальників фіналу не так багато, як противників, серіал завершено. Але незгодні все ще мають можливість почекати на книжковий фінал (Джордж Мартін, ми чекаємо), який можливо (!) побачить світ найближчими роками. Аби це очікування не було сумним і невеселим, пропонуємо заглибитись у історію Таргарієнів, коли на світі ще жили дракони і Ейгон Завойовник тільки створював Залізний Трон. Тим паче, це видання від КМ-Букс надзвичайно красиве та сповнене чарівних ілюстрацій Дага Вітлі. Як то кажуть, «Дракаріс»!

«Bad Blood. Таємниці та брехні стартапу Кремнієвої долини» Джон Керрейру

Видавництво Book Chef

Зізнайтеся, боїтеся щеплень? А здавати кров? От Елізабет Голмс з дитинства ненавиділа голки і пообіцяла собі, що обов’язково винайде пристрій, який лише на самій краплинці крові з пальця зможе проводити будь-якій аналіз крові. Саме так почалася історія Theranos – компанії, яка ошукала найрозумніших людей світу. Книга виконана у форматі журналістського розслідування, тому сумувати при читанні вам точно не доведеться. Білл Гейтс не дарма додав цю книгу до списку своїх рекомендацій у 2018 році, бо відкласти читання неможливо. Одне питання не полишає – як такі розумні і багаті люди змогли дозволити, аби їх так нахабно ошукали?

«Всі крапки над «І» сторією. Сторітелінг для сценаристів, письменників та блогерів» Сергій Гаврилов

Видавництво Pabulum

Сучасне спілкування вже давно на половину складається з літер. Тому все частіше ми зтикаємося із необхідністю створити гарний і цікавий текст, навіть, якщо це підпис до фото у соціальній мережі. Сергій Гаврилов у стислій у структурованій формі розповідає, як подати інформацію через історію. Ця книга не тільки розповідає про основи створення історії, але і пропонує читачеві багато цікавих і корисних вправ, аби дійсно освоїти мистецтво сторітеллінгу. Після знайомства із цією книгою ваша навичка розповіді історій у письмовій формі точно буде прокачана.

«Казки на ніч для дівчат-бунтарок 2» Елена Фавіллі та Франческа Кавалло

Видавництво #книголав

Перша частина «Казок» підкорила українських читачів своєю яскравістю і цікавістю. Тому, видавництво #книголав не забарилось і швидко переклали і другу частину. 100 неймовірних жінок стали героїнями сотні історій успіху, серед них телеведуча Опра Вінфрі, письменниця Джоан Кетлін Роулінг, акторка Софі Лорен, співачка Бейонсе, танцівниця Айседора Дункан та інші. Книжку можна читати 100 днів – по одній історії на день, які не тільки даруватимуть натхнення, але і вчитимуть новому. Більше того, кожна історія має чарівну ілюстрацію, яка була створена однією із 70 талановитих ілюстраторок.

«Коли менше – насправді більше» Джошуа Беккер

видавництво Рідна Мова

Мінімалізм стає все більш популярним у світі. Життя без зайвих речей не тільки екологічне, але й легке. Джошуа Беккер розповідає про те, як за допомогою меншої кількості речей можна отримувати більше задоволення від життя. Мінімалізм – це коли ви не витрачаєте гроші на речі, які вам насправді непотрібні. Мінімалізм – це коли ви економите не тільки гроші, але й час. Через звільнення простору у житті стане більше легкості. Автор є засновником сайту «Шлях до мінімалізму», тому він знає про це направлення достатньо, аби бути добрим радником.

«Франческа. Володарка офіцерського жетону» Дорж Бату. Видавництво Старого Лева

Книголюби очікували на повернення Франчески, і ось нарешті. Минулого року книга «Франческа, повелителька траєкторій» Доржа Бату закохала у себе не одну сотню читачів, а цього року аби отримати автограф Андрія Васильєва (паспортне ім’я письменника) треба було вистояти не одну годину у черзі. Хто така Франческа? Це реальна дівчина, з якою Дорж Бату працює в NASA. Ця книга – це збірка невигаданих історій про дружбу та підтримку у команді, які розгортаються у серці центру обчислювань у NASA. Якщо ви не знайомі із цією чарівною дівчиною, то щиро радимо звернути свою увагу на ці книги – вони не тільки змусять посміхатися, але і повернуть віру у людяність, добро, у себе та свої можливості, а ще розкажуть цікаві відомості про космос, про які ви точно соромились спитати.

Більше новинок в книжковому блозі @belle_library

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь