Спецпроєкти

“Корисні” смузі містять більше цукру, ніж пончики та кола


Мода на здоровий спосіб життя змушує нас слідкувати за раціоном, читати склад на етикетках, гуглити таблицю глікемічного індексу та відрізняти повільні вуглеводи від швидких. Нашою манією на суперфуди безжалісно користуються виробники, подаючи будь-які продукти як екологічно чисті та насичені всіма вітамінами і антиоксидантами. Один з найпопулярніших напоїв останніх років – смузі – якраз і вважається найкориснішим. Йому надають перевагу перед шкідливими пакетованими соками, у яких багато цукру.

Однак дослідження MailOnline доводить, що вітамінні коктейлі – не краща альтернатива тому ж сокові. Популярні смузі, що продаються у Великобританії, можуть вміщувати таку ж кількість цукру, як і вісім пончиків. Самі виробники напоїв запевняють, що цукор в їхньому продукті не шкодить здоров’ю. Проте дієтологи підкреслюють – люди рідко слідкують за порціями смузі, тому можуть випити забагато напою і, відповідно, отримати порцію цукру, що значно перевищує рекомендовану денну норму.

Нутріціологи підкреслюють – на день дорослим можна вживати не більше 30 грамів вільних цукрів (приблизно 7 кубиків). При цьому, випивши пляшку смузі, можна перевищити денну норму цукру у три рази.

Дієтолог з «Action on Sugar» Кетрін Дженнер наголошує – навіть смузі з додаванням овочів можуть містити забагато швидких вуглеводів. Незважаючи на фруктове або овочеве походження цукру у смузі, технічно напій все одно містить вільні цукри, які однозначно не є корисними. Доктор Сол Конвісер (Dental Wellness Trust) пояснює: “Багато людей не знають, наскільки солодкі ці нібито-то здорові коктейлі насправді. Немає хороших цукрів як таких”.

Під час дослідження також з’ясувалося, що полунично-банановий та гранатовий коктейлі містили приблизно 13 грамів цукру на 100 мілілітрів. Для порівняння – у колі 10,6 грамів на 100 мілілітрів. Але все одно смузі корисніші від пончиків, бо містять вітаміни та клітковину, на відміну від солодкої випічки. Проте вітамінні коктейлі не є суперфудом через завеликий вміст цукру, тому не варто вживати їх часто і замінювати ними сніданок. Краще обирайте свіжі фрукти та овочі – це буде набагато кориснішим для вашого організму.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь