Спецпроєкти

У погоні за красою: чим небезпечна підроблена косметика


За минулі два роки багаторазово зросло виробництво контрафакту на ринку б’юті-товарів. Підроблена косметика приносить відчутні дивіденди шахраям через високий попит. Одні купують фейк через незнання, інші – вважаючи, що немає сенсу переплачувати за продукцію.

Ми розповімо, чим небезпечна підроблена косметика, чому її варто уникати та як відрізнити фейк від якісної продукції. А також поговоримо про те, що робити та куди звертатися, якщо ви потрапили в інтернет-магазин підробленої косметики та придбали контрафакт.

Як відрізнити підроблену косметику від брендової без мікроскопа

Закриття офлайн-магазинів під час світової пандемії призвело до появи колосальної кількості підроблених товарів в інтернеті. По-перше, під час локдауну середній чек на побутові товари в онлайн-магазині став удвічі вищим за чек в офлайні, що підштовхнуло виробників контрафакту наповнити ринок своєю продукцією. По-друге, якість косметики складно оцінити через монітор комп’ютера. Коли ж покупка приходить до адресата, підробка не завжди очевидна. Навіть під час викриття фейку не всі захищають свої права – просто не знають, куди звертатися, якщо косметика підроблена.

интернет-магазин поддельной косметики

Вибираючи люксову косметику, споживачі сподіваються на гарантію щодо високої якості. Проте найчастіше шахраї підроблюють саме брендові продукти замість масмаркету. Шахраї примудряються робити «новинки» і приписувати їх відомим брендам. Так з’явилася «культова палетка консилерів MAC», яку сама компанія ніколи не випускала. Або, наприклад, тіні Naked4 і Naked5, яких не існує в природі.

Спочатку можна банально загуглити інформацію про продавця, коли він зареєстрував свій бізнес, де розташована юридична адреса реєстрації інтернет-магазину, контакти, директора та засновника. Якщо нічого із цього не знаходиться, може й не варто робити замовлення.

подделка косметики

Можна також попросити документи на косметику. Якщо вони є у виробника, то можуть бути й у продавця.

Варто також зафіксувати, куди ви відправляєте свої кошти. В ідеалі оплата має відбутися на рахунок юридичної особи (конкретної фірми) чи ФОПа. А в призначенні платежу варто чітко вказати номер свого замовлення або за що саме ви платите. Якщо там просто написано «за крем», за виникнення суперечки буде складно довести, що саме цю баночку з кремом хтось вам відправляв.

Найчастіше підроблена косметика відразу виділяється своїм зовнішнім виглядом. Звичайно, відразу впадають в око тільки зовсім кустарні підробки. Але й ретельно імітований контрафакт можна відрізнити, якщо знати тонкощі та нюанси. 

куди звертатися, якщо косметика підроблена

Ця інформація особливо корисна, оскільки зараз сайти підробленої косметики поширюються з геометричною прогресією. Ось чекліст перевірки якості косметики під час вибору товарів.

  1. Ціна. Вартість оригінального продукту не може бути низькою. Саме копійчана ціна найчастіше й стає вирішальним фактором у питанні придбання фейку. Шахраї люблять заявляти про паралельний імпорт, виправдовуючи ціноутворення. Вірити цьому не варто. У 99% ви бачите звичайну підробку низької якості.
  2. Штрих-код і батч-код. На оригінальній продукції завжди присутні коди, які свідчать про справжність товару. Не обов’язково вміти їх читати: існують десятки мобільних застосунків, які гарантують якісну перевірку.
  3. Якість виконання вторинного та первинного упакування. Підроблена косметика рідко оформлена ергономічними тюбиками / флаконами / коробочками. Нерівно наклеєна етикетка – вагомий привід задуматися. Звертайте увагу також на пігментацію пакування, скрипи під час відкриття або неприємний запах матеріалів
  4. Дані на офіційному сайті марки. На офіційних сайтах ви не знайдете Naked5 або палетку консилерів MAC. Так само можна ідентифікувати й інші товари. Спонж «б’юті-блендер», що став справжньою класикою, випускається офіціалами в певному наборі кольорів. Тому якщо вам запропонують придбати, наприклад, помаранчевий спонж, ви зрозумієте, що перед вами або підробка, або аналог.
  5. Якість друку. Помітили на коробочці змазані букви чи відблиски там, де їх бути не повинно? Відмовтеся від такого продукту.
  6. Серійний номер. На офіційному сайті ви можете подивитися, де в того чи іншого товару вибитий серійний номер. Його відсутність – привід засумніватися в правдивості продукту.
  7. Текстура продукції. Текстура оригінальної косметики повинна бути однорідною, без включень і порожнеч.

поддельный бьюти-блендер

Шкода підробленої косметики: чого варто остерігатися

Шкода підробленої косметики – це не вигадка маркетологів із метою збільшення продажу брендам. Це застереження, до якого необхідно прислухатися. Річ у тому, що підроблена косметика не перебуває під контролем Міністерства охорони здоров’я або FDA (Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів). Тому ніхто не знає, з чого складається продукт. Іноді у фейках знаходять домішки важких металів і хімічні сполуки, вміст яких у десятки разів перевищує норму.

Вред поддельной косметики

Від використання підробленої косметики можна очікувати абсолютно різних наслідків: висипу, пігментації та опіків. Окрім візуальних неприємностей, така косметика чинить шкоду й зсередини. Компоненти у складі можуть надходити в кров, отруювати організм та провокувати інтоксикацію.

Підроблена косметика: куди звертатися за виявлення контрафакту

Отже, як діяти, якщо ви замість брендового продукту отримали підроблену косметику: куди звертатися та що робити в цьому разі.

Якщо косметика, придбана в неідентифікованого продавця, завдасть шкоди, споживач не зможе себе захистити. Адже, щоб написати скаргу на виробника в Держпродспоживслужбу, треба знати дані компанії.

поддельная косметика: куда обращаться

Захищати свої права можна лише в тому разі, якщо у вас на руках є чек або квитанція про оплату. Наприклад, коли ви розраховувалися карткою в інтернет-магазині. Корисно зберегти все: не тільки чек, але й пакетик, у якому вам віддали покупку (часто на них є символіка магазинів), всілякі бирки та етикетки. Це допоможе довести причетність торгової точки до підробки.

Почати можна з діалогу з менеджером інтернет-магазину або з походу в магазин, де був придбаний контрафакт. Імовірно, що конфлікт розв’яжеться вже на цьому етапі. Якщо вам відмовляють у поверненні грошей – прямуйте до відділу із захисту прав споживачів або до суду.

Будьте уважні у виборі засобів: купуйте б’юті-товари в надійних місцях і перевіряйте їх справжність, керуючись вищенаведеними інструкціями.

Нагадаємо, нещодавно наша редакція провела експеримент, у якому ми взагалі створили власний бренд «косметики» та пропонували блогерам його прорекламувати. Що насправді було в баночках із «масками», скільки хотіли отримати блогери за свої рекламні огляди та в скільки нам обійшлося створення підробленої косметики – все це можна подивитись у відео.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь