Спецпроєкти

У київському метрополітені з’являться туалети: коли і де саме


Нарешті в київському метро з’являться туалети. Щоправда, доведеться трохи зачекати: оновлення очікується не раніше 1 вересня. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

За його словами, з першого дня осені при проектуванні нових станцій або при реконструкції існуючих туалети на вході/виході зі станцій обов’язково повинні передбачатися. Це вже закріплено у новому ДБН “Метрополітени”, які якраз починають діяти з 1 вересня.

“Сьогодні у чинних ДБН “Споруди транспорту. Метрополітени” відсутня норма щодо проектування громадських туалетів для пасажирів. Але у багатьох країнах Європи, зокрема, у Франції, Великобританії та Австрії  – це нормальна практика. Громадські туалети при вході на станціях там є. Тому ми врахували думку громадськості, адже навколо цього питання завжди було чимало обговорень. Тим паче що в Україні теж є вдалі приклади такого впровадження, наприклад, харківське метро”, – зазначив Парцхаладзе.

Він додав, що при будуванні туалетів мають враховуватися потреби людей із інвалідністю та інших маломобільних груп.

У Києві незабаром реконструюють станції “Політехнічний інститут”, “Сирець” та “Шулявська”. Відповідно, туалети мають з’явитися, у першу чергу, на вході та виході з них.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь