Спецпроєкти

Панацея або плацебо. Чи рятує медичний канабіс від тривожності та ПТСР


Легалізацію медичного канабісу підтримують близько половини українців. За офіційний дозвіл вживати марихуану з паліативними цілями висловилася і Уляна Супрун. Вона підкреслила, що канабіс може полегшити стан онкохворих людей.

У деяких країнах також існує практика вживати медичну марихуану задля зняття тривожності і усунення проявів посттравматичного синдрому (ПТСР). Розказуємо про ефективність таких методів і ймовірну шкоду для здоров’я.

Чи знижує канабіс рівень тривоги?

Бостонський лікар Джордан Тішлер, який вивчає вплив медичного канабісу на хворих, наголошує – не варто плутати тривогу і стрес. Стрес – це реакція на певні ситуації чи явища: розлад у стосунках, проблеми на роботі тощо. Тішлер підкреслює: люди, які вживають канабіс проти тривоги, насправді, “лікують” себе від стресу.

Тривога, розповідає лікар, може не мати конкретної причини, і, зазвичай, це глобальніша проблема, ніж стрес. Але канабіс може полегшувати стан людини, що страждає від тривожних розладів. Проте вживати траву регулярно Тішлер не рекомендує через ризик виникнення залежності.

Чи допомагає канабіс при ПТСР?

За словами Тішлера, ПТСР та тривожний розлад мають багато спільного, тож марихуана може бути ефективним засобом для лікування посттравматичного синдрому. Проте, знову ж таки, зловживати нею не варто – шкідливі наслідки не змусять довго чекати на себе .

Які ризики вживання медичної марихуани?

Погіршення пам’яті;

формування залежності;

напади паранойї та агресії;

можливість розвитку шизофренії.

Крім того, досліджень щодо можливої шкоди канабісу не так багато (у порівнянні із дослідженнями впливу на організм того ж алкоголю). Тож лікарі застережують від регулярного прийому канабісу, особливо, у немедичних цілях.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь