Спецпроєкти

Країна із найвищим рівнем смертності від наркотиків. Ні, це не Україна (але ми близько)


Наркоманія – це хвороба всього світу, яка забирає тисячі чи, навіть, мільйони життів щороку. За офіційними даними, найвищий рівень смертності від наркотиків  зафіксований у Шотландії. Кількість загиблих з цієї причини у країні з роками лише зростає.

У 2018 у Шотландії від уживання наркотичних препаратів загинули 1187 осіб – на 27% більше, ніж у 2017. Майже половина смертей – від метадону, який використовується при терапії героїнових наркоманів. Кількість загиблих від метадону значно вища, ніж від самого героїну.

Крім метадону, героїну та морфію, більше половини загиблих через наркотики вживали діазепам та етизолам. Ці таблетки у Шотландії коштують дешевше, ніж плитка шоколаду. При вживанні діазепаму чи етизоламу разом з опіатами зростає ризик смерті.

Загальний рівень смерті від наркотиків у Шотландії вищий, ніж в інших країнах Європи та США. В Україні, до речі, з уживанням наркотиків теж печальна ситуація. Близько 346 тисяч українців вживають наркотики ін’єкційно, а наркозалежних, лише за офіційними даними, нараховується більше мільйона осіб. У 2017 році зафіксували 389 випадків передозування наркотиками лише серед неповнолітніх.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь