Спецпроєкти

8 простих способів зробити волосся як у рекламі шампуню


Ми успадковуємо товщину і структуру волосся від родичів. Тож, якщо вам дісталося тонке волосся, перетворити його на неймовірно густе не вийде (хіба що наростити). Проте зберігати пасма здоровими, красивими (як у рекламі) і не нашкодити їм — цілком реально, і на це не потрібно просаджувати всю зарплату.

Розповідаємо про правильний догляд за волоссям: що робити треба і чого робити точно не варто.

Треба

Мити волосся, коли воно явно брудне

Ми не раз чули, що голову треба мити якомога рідше. Проте, це погана порада, особливо для тих, у кого надмірне виділення себуму (шкіряного сала). Накопичення себуму — це ідеальне середовище для розмноження грибків. Через грибки шкіра голови запалюється, лущиться, і виникає лупа. Щоб уникнути цього, мийте голову вчасно. Не чекайте 2-3 дні, ховаючи брудні пасма під капелюхом чи закручуючи волосся у гулю.

Розчісувати волосся перед миттям

Мити заплутане волосся — досить нервове заняття. Нормально промити шкіру голови не вийде, та й пасма випадатимуть інтенсивніше: вологе волосся найвразливіше. Тож не лінуйтеся і розчешіть його перед миттям.

Мити волосся під краном, а не під душем

Щоб вода краще мочила волосся і шкіру голови, а доглядовий засіб ідеально розподілявся пасмами, потрібно нахиляти голову вниз. Під душем (якщо відхиляти голову назад) волосся не промивається настільки добре. Тож віддавайте перевагу миттю під краном.

Обирати кваліфікованого фахівця

Якщо волосся надмірно випадає, від лупи не допомагають жодні шампуні, шкіра голови часто свербить — не гайте часу і йдіть до фахівця. Проблемами волосся займається трихолог. Він порадить здати необхідні аналізи (нерідко проблеми з волоссям є результатом нестачі певних мікроелементів чи проблем з гормонами) і підбере препарати для лікування. Самолікуванням займатися не варто: можна зробити лише гірше.

Не треба

Зловживати різними доглядовими засобами

Якщо робити різні маски для волосся щодня, пасма не стануть більш пишними і сильними. А от переобтяжити їх і викликати подразнення шкіри голови цілком можливо. Для кращого догляду обирайте засоби з однієї лінійки і дотримуйтесь рекомендацій виробника: якщо бальзам варто наносити на вологе волосся, немає сенсу втирати його у сухе волосся.

Лягати спати з мокрим волоссям

Якомога рідше користуватися феном — гарна звичка. А от лягати спати з мокрою головою — ні. Вологі пасма більш вразливі, ніж сухі, тож при контакті із подушкою (а ми уві сні ще і крутимося) їх легко пошкодити і зламати. Якщо миєте голову ввечері, розраховуйте час: потрібно, щоб волосся висохло повністю перед тим, як ви лягатимете спати.

Довіряти лише етикеткам і не читати склад

У багатьох є звичка хапати перший-ліпший бюджетний шампунь, на якому написано “Проти лупи”. Але варто витратити час на вивчення тих самих складних слів, щоб перестати боятися сульфатів (які є майже в усіх шампунях і слугують для видалення бруду та жиру зі шкіри голови) та знати, що за компоненти мають бути у складі нормального шампуню проти лупи. Підказуємо: основою такого засобу мають бути кетоконазол чи клімбазол, а також принаймні один з таких компонентів — саліцилова кислота, інші фруктові кислоти чи дьоготь.

Намагатися лікувати посічені кінчики доглядовими засобами

Посічені кінчики відновити неможливо. Є марки доглядових засобів, які обіцяють це, проте насправді кінчики можна лише на певний час “склеїти”. Єдиний спосіб позбутися їх — зістригти. Тож краще витратити гроші на перукаря, ніж на доглядові засоби “від посічених кінчиків”.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь