Спецпроєкти

Жіноча мастурбація: як впливає на здоров’я, чим корисна (і шкідлива), які є види


Про чоловічу мастурбацію ходять легенди, «права рука» стала її символом, а більшість чоловіків не соромиться говорити, як, коли і де вони це практикують. З жінками ситуація дещо інша: мало хто говорить про мастурбацію вголос. Якщо врахувати усереднену статистику – 90% чоловіків і 60% жінок мастурбують, – то це й не дивно. Тут ще й долучається тиск суспільства, релігії і розповсюджені міфи, що мастурбувати шкідливо для здоров’я.

Що таке «жіноча мастурбація»?

Мастурбація – це форма сексуального задоволення, яка відбувається поза статевим актом, шляхом збудження власних статевих органів і ерогенних зон або органів партнера.  При цьому «жіноча» мастурбація як така нічим не відрізняється від «чоловічої» – це все одно статева стимуляція без пенетрації (проникнення), яка має на меті досягнення оргазму.

Мастурбація і волосся на долонях

Навколо мастурбації з давніх часів назбиралася купа міфів. Значний внесок у «демонізацію» цього процесу зробила релігія. Як мінімум – називаючи мастурбацію гріхом, як максимум – призвівши до появи жіночого обрізання (видалення клітору, зшивання піхви). Жінка сприймалася лише як майбутня мати, тому ні про яку втіху не йшлося. Окрім релігійних страшилок, існують і побутові: дехто вірить, що від самозадоволення може зникнути зір або ж відрости волосся на долонях. 

Головного лікаря служби охорони здоров’я США в адміністрації Білла Клінтона Джослін Елдерс навіть зняли з посади, незадовго після її заяви про те, що мастурбація є здоровою практикою і повинна бути включеною до освітніх курсів. Втім, як стверджують сучасні сексологи (і ніхто з них не має волохатих долонь), «рукоблуддя» абсолютно не шкідливе.

То шкідливо чи ні?

«Дівчатка, одразу скажу, що мастурбувати – не шкідливо! Якщо, звичайно, це не стає нав’язливою ідєєю, коли замість сніданку, обіду і вечері – самозадоволення. Більш того, мастурбація позитивно впливає на психологічне та фізичне здоров’я. Вона допомагає жінці зрозуміти себе і свої сексуальні бажання, розвинути чутливість і вивчити ерогенні зони. Якщо ви самі не знаєте, як і де вам добре, то як про це повинен здогадатися партнер?

Мастурбація зовсім не говорить про охолодження до партнера, це цілком може бути різновидом сексуальних розваг, який допомагає вгамувати стрес, біль і навіть отримувати більше задоволення. Головне — не забувати про те, що руки повинні бути чистими, сухе – змазаним, а всі допоміжні секс-іграшки – продезинфікованими», – сексолог, перинатальний психолог і сертифікований тренер з імбілдингу Наталя Музика.

Отже, мастурбація не тільки не шкідлива, а й навіть корисна. Наприклад, мастурбація, яка закінчується оргазмом, зміцнює м’язи тазового дна та підтримує в тонусі оргастичні функції організму, зокрема виділення вагінальної змазки. Крім того, ендорфіни, котрі виділяються під час оргазму, сприяють покращенню кровотоку, підвищують настрій і заряджають енергією: про головний біль або болі під час ПМС можна забути.

Дехто вважає, що мастурбація – це шлях до самотності, адже жінка може легко обходитися без партнера. Втім, одна з користей цього процесу – розбудження сексуальних фантазій і пізнання себе. А саме знаннями про своє тіло і про те, як приносити йому задоволення, зробить статеве життя потрібно ділитися з партнером, і тоді статеве життя стане ще більш яскравим.

Види мастурбації

Найчастіше мастурбація у жінок відбувається шляхом впливу на зовнішні статеві органи, клітор, піхву чи задній прохід. Умовно її можна розділяти по-різному, наприклад, на зовнішню, вагінальну, комбіновану (зовнішньовагінальну) та анальну.

Зовнішня мастурбація – це стимуляція клітора, статевих губ і входу до піхви. Для досягнення оргазму жінка може використовувати свої пальці, долоні, стискати стегна, стимулювати ерогенні зони напором води або електромасажером, але без проникнення всередину.  Додаткового збудження можна досягти, якщо паралельно пестити груди, живіт, сідниці тощо.

Внутрішня (або вагінальна) мастурбація вже передбачає пенетрацію. Жінка досягає оргазму, вводячи у піхву пальці, секс-іграшки, або навіть органічні предмети (огірки, банани, кабачки). З останнім потрібно бути максимально обережною і, бажано, використовувати презерватив!

Відповідно, зовнішньовагінальна мастурбація – це одночасна стимуляція як вульви, так і піхви.

Анальна мастурбація – це стимуляція анального отвору і задньопрохідного каналу також за допомогою пальців, ділдо або інших предметів, навіть рідин та газів. Може застосовуватися одночасно з вагінальною. Але тут можуть підстерігати неприємні сюрпризи: анальна стимуляція може призводити до виникнення тріщин, пошкодження слизової оболонки, а іноді – незручних зустрічей із лікарями, яким доводиться виймати сторонні предмети з прямої кишки. Тож потрібно ретельно готуватися і бути максимально обережними.

Також існує такий вид жіночої мастурбації як автокунілінгус, але він зустрічається вкрай рідко, адже жінка має бути фантастично гнучкою, щоб стимулювати свої статеві органи власним язиком. Для мастурбації іноді застосовують екзотичні предмети – лампочки, відкрутки і навіть змій! Але найчастіше все ж таки вдаються до використання секс-іграшок.

Секс-іграшки для мастурбації

Відтоді, як жінки почли самозадовольнятися тільки власними руками і дивними підручними предметами, минуло багато часу, а технології пішли далеко вперед. Нині для мастурбації жінка може використовувати фалоімітатори, вібратори нового покоління, пробки, а також різні допоміжні засоби, наприклад, лубриканти, збуджувальні краплі і масажери.

Обираючи вібратор, потрібно пам’ятати про те, що економити на собі не варто. Дешеві вібратори зазвичай мають лише одну швидкість і замість задоволення можуть викликати неприємні відчуття. Нині існує безліч варіантів і форм – кліторальний вібратор, анатомічний, з голосовим управлінням і навіть міні-вібратор у формі помади, який зручно носити у сумочці.

Вагінальні кульки, анальні пробки, масажери для клітора – існує чимало варіантів, у секс-шопах можна обрати будь-що на будь-який смак. Для тих, хто ще не готовий використовувати «важку артилерію» (або для тих, хто хоче додаткового задоволення під час використання секс-іграшок), придумали ароматичні свічки для еротичного масажу, спеціальні їстівні лубриканти (якщо ви все ж таки надзвичайно гнучкі), а також збуджувальні краплі – для кліторального розігріву або для стимуляції сосків. Варіантів – море!

Тож мастурбація в прийнятних дозах і формах не тільки не шкідлива, а й корисна. Адже це прекрасний спосіб емоційної розрядки. Крім того, як «сексуальне тренування», мастурбація допомагає краще пізнати себе, а також забезпечує важливі фізіологічні процеси – посилений кровообіг, додатковий тонус для м’язів і шкіри. Для особливо романтичних натур це ще й прекрасний спосіб берегти вірність коханому, якщо вам доводиться бути певний час на відстані.

Це наше відео може бути цікавим:

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь