Спецпроєкти

Грета Тунберг – «Людина року» за версією Time


Шведська екоактивістка Грета Тунберг стала людиною року за версією журналу Time. Про це повідомили на сайті видання.

«Тунберг не очолює політичну партію або громадську організацію. Не вона перша забила тривогу про кліматичну кризу, і вона не має підготовки для вирішення проблеми. Вона не вчений і не політик. У неї немає доступу до традиційних інструментів впливу: вона не мільярдерка, не принцеса, не попзірка і навіть не доросла людина. Вона звичайна дівчинка-підліток, у якої вистачило сміливости звернутися до сильних світу цього, тому вона й стала іконою покоління», – йдеться в колонці, присвяченій 16-річній активістці.

16-річна дівчина відзначилася емоційною промовою, з якою виступила у вересні на Генеральній асамблеї ООН, в якій звинуватила світових лідерів у недостатній боротьбі проти змін клімату. Минулого тижня Грета стала лауреатом альтернативної Нобелівської премії і отримала нагороду «За доцільне життєзабезпечення». Ще раніше вона отримала звання «Посол совісти» від Amnesty International, та титул Реформатора року від журналу GQ, познайомилася із найвідомішими особистостями та світовими лідерами – Бараком Обамою, Леонардом Дікапріо, Папою Римським та іншими. Її вважають голосом молодого покоління.

У серпні 2018 року Грета Тунберг почала сама щоп’ятниці виходити на пікети до будівлі парламенту, закликаючи уряд Швеції дотримуватися Паризької кліматичної угоди та скоротити викиди парникових газів.

Школярка стала ідеологинею руху  #FridaysForFuture, шкільних страйків заради клімату, чим надихнула понад півтори мільйони людей по всьому світу приєднатися до руху та привернула увагу дорослих до змін клімату і закликала до активних дій.

У середу Грета виступила на 25-й Конференції ООН зі змін клімату, яка проходить з 2 по 13 грудня в Мадриді.

Серед кандидатів на звання «Людини Року» також були президент США Дональд Трамп, глава Facebook Марк Цукерберг, глава КНР Сі Цзіньпін і протестувальники в Гонконзі –вони увійшли в шортліст, складений редакцією.

Обирати «Людину року» видання почало у 1927 році. Цим званням нагородужють тих, хто «в найкращий або найгірший спосіб… найсильніше вплинув на події року».

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь