Спецпроєкти

50 найкращих українських альбомів 2010-х за версією СЛУХ


Редакція СЛУХ переслухала сотні альбомів і вивела власний рейтинг, спираючись на такі критерії як оригінальність, актуальність музики; унікальність ідеї альбому та його відповідність вимогам часу, його вплив – як альбом змінив сприйняття реальності, що дав слухачеві, артистові та як змінив ландшафт української музики. 

Серед ТОП-50 виконавців також Vivienne Mort (13 місце), Один в каное (15 місце) , Jamala (17), YUKO, Бумбокс та інші.

 10 головних українських альбомів десятиліття:

 

1.Іван Дорн – Сo’n’Dorn (2012)

«Цим альбомом Іван Дорн назавжди змінив музику в пострадянських країнах…[]…Дорн взяв R&B, тріп-хоп, соул, фанк, змішав все у великий, багатошаровий коктейль, після якого змінилася не тільки музика, але і музична індустрія України» – пише видання.

2.Onuka – Onuka (2014)

СЛУХ зазначає, що музика ONUKA, проєкт Нати Жижченко, започаткувала тренд у сучасній українській музиці – моду на синтез електроніки з фольк мотивами та інструментами, яка не минула досі.

3. Грибы – ДНК, ч.1 (2016)

Музика Грибов  – це те що хайпонуло, і надовго.

«На їхній альбом довго чекали, на їхні перші концерти відразу розкуповували квитки, їх критикували, але небайдужих не було. Пісня «Тает лёд» стала однією з найбільш пам’ятних, прилипливих і меметичних пісень 2010-х».

4. DakhaBrakha – Light (2010)

«ДахаБраха» — це гурт, який часто називають головним гастролером країни та послом України в світі. На думку СЛУХ, альбомом Light гурт започаткував свій власний жанр — етно-хаос.

5. Monatik – Звучит (2015)

«Звучит» — альбом, який представляє найкращий взірець української танцювальної і життєрадісної поп-музики. «Він і став його стрибком догори, тією сходинкою, яка привела його на «Олімпійський» і перетворила на короля української поп-музики, як би пафосно це не звучало».

6. alyona alyona – Пушка (2019)

Українська королева хіп-хопу – alyona alyona . Фурор, пушка, вишка!  «Її перший альбом «Пушка» продемонстрував світові, яким може бути український хіп-хоп — і світу сподобалось» – йдеться на сайті.

7.  Oh, deer!– Як перестати хвилюватися та полюбити війну (2017)

За словами музичного видання, житомирський гурт Oh, deer! випустив альбом, який відображає духовний і соціальний стан України. Таким чином, це робить його культурологічно важливою одиницею сучасної української музики.

8. Іван Дорн – Randorn (2014)

Другий сольний альбом Randorn відкрив іншу сторону Дорна – експериментатора. У новому альбомі з’являються експерименти з електронною музикою і фірмовий «дорнівський» звук».

9. Вагоновожатые –Вассервага (2015)

10. Kazka –Karma (2018)

Увесь список за посиланням: https://slukh.media/texts/50-best-ukr-albums-decade/

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 😎