Спецпроєкти

Учені з Гонконгу розробили вакцину проти коронавірусу


Учені з Гонконгу розробили вакцину проти «уханського» коронавірусу, що викликає пневмонію. Про це в інтерв’ю виданню South China Morning Post повідомив професор Юен Квок-Юнг, завідувач катедри інфекційних захворювань в Університеті Гонконгу.

Колектив під його керівництвом створив вакцину проти коронавірусу на основі вакцини проти грипу. За словами вченого, тестування препарату на тваринах займе кілька місяців. Цей час необхідний для виробництва, випробування, сертифікації вакцини. Близько року піде на клінічні випробування за участи людей, і тільки після цього вакцину можна буде масово застосовувати.

Також відомо, що аналогічну вакцину розробляють інші вчені з Китаю, США і Росії. Росія та Китай спільно працюють над розробкою вакцини. Пекін уже передав Москві геном вірусу.

Такі на вигляд коронавіруси. Фото з офіційного сайту Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC)

В середині грудня 2019 року в китайському місті Ухань почався спалах пневмонії, викликаної невідомим коронавірусом. Кількість тих, хто заразився коронавірусом у Китаї, перевищила 4,5 тисячі осіб. Станом на 29 січня у Китаї підтвердили 132 летальних випадки захворювання на вірус. Його також виявили у 18 країнах, зокрема в Австралії, Німеччині, В’єтнамі, Канаді, Малайзії, Сінгапурі, США, Таїланді, Франції, Південній Кореї, Японії та ОАЕ.

Аби зупинити поширення нового смертельного коронавірусу, між країнами запровадили зміни в авіасполученні, зокрема й в Україні.  До 24 лютого компанія МАУ припиняє чартерні польоти до Китаю. Тільки два порожніх літаки невдовзі полетять туди за українськими туристами. Так само забере відпочивальників і не літатиме в Китай до березня авіакомпанія Sky Up.

Стежити за поширенням коронавірусу можна за допомогою онлайн-карти, яку розробили при Центрі системних досліджень та інжинірингу при Університеті Джонса Гопкінса в Балтіморі (США).

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь