Спецпроєкти

Правила безпечного сексу в умовах коронавірусу


Поки всі жителі планети на карантині у своїх домівках, соціальні контакти суттєво скорочені, а PornHub безкоштовно пропонує доступ до преміумакаунту, постає логічне запитання: а як же бути із сексом у ці непрості часи? Чи безпечно ним займатися та яких правил необхідно дотримуватися?

Ми також замислилися над цими запитаннями, тому вирішили поділитися перевіреною інформацією та порадами від Міського відділу охорони здоров’я м. Нью-Йорк (NYC Health Department).

Переклад з англійської: Наталія Олексин

 

Згадаймо ще раз, як поширюється COVID-19

Наразі достовірно відомо, що коронавірусом можна заразитися від інфікованої людини такими способами: 

  • вірус загрожує кожному, хто перебуває у межах 1,8 метри від зараженої людини, коли вона чхає чи кашляє;
  • вірусом можна заразитися через безпосередній контакт зі слиною чи носовим слизом хворого.

Щодо передачі COVID-19 через сексуальні контакти достовірних даних наразі немає, але важливо звернути увагу на такі моменти:

  • COVID-19 був знайдений у калі хворих;
  • вірус ще не було виявлено в спермі чи вагінальних виділеннях;
  • науково доведено, що іншими коронавірусами (родина коронавірусів нараховує 39 видів різних вірусів, перший з яких був описаний у 1965 році, COVID-19 – лише один з нових видів родини) не можна заразитися через сексуальні контакти.

З ким безпечно займатися сексом

Міський відділ охорони здоров’я м. Нью-Йорк рекомендує займатися сексом з людьми, з якими ви близькі. Що мається на увазі?

  • Ви самі – свій найбільш безпечний сексуальний партнер. COVID-19 не поширюється через мастурбацію, особливо якщо перед та після неї ви помили руки (та сексіграшки) з милом протягом не менше, ніж 20 секунд.
  • Ваш постійний сексуальний партнер, з яким ви живете. Перебуваючи в близьких стосунках (зокрема й сексуальних) лише з невеликою кількістю людей, ви допомагаєте стримати поширення COVID-19.

Натомість близьких контактів, зокрема сексуальних, з людьми, з якими ви тісно не пов’язані побутом, краще уникати. Якщо ви все-таки займаєтеся сексом зі сторонніми людьми, старайтеся мінімізувати кількість партнерів та уникати групового сексу.

Якщо ви зазвичай знайомитеся зі своїми сексуальними партнерами онлайн або секс є джерелом вашого заробітку, розгляньте можливість зробити перерву в особистих зустрічах. Альтернативами можуть бути побачення онлайн, секстинг та інтернет-чати.

 

Потурбуйтеся про власну безпеку

COVID-19 безперешкодно передається через поцілунки, тому слід уникати поцілунків з людьми поза колом вашого близького спілкування. 

Римінг (сексуальна практика анального сексу, при якій використовується стимуляція задньопрохідної ділянки язиком) також може бути джерелом зараження COVID-19, адже віруси з калу можуть потрапити в організм через рот. Пам’ятайте також, що презервативи можуть знизити ваші контакти зі слиною чи калом, особливо під час орального або анального сексу. 

Дотримання норм гігієни до та після сексу зараз має більше значення, ніж будь-коли раніше. Основні правила, яких потрібно дотримуватися:

  • мити руки з милом не менше 20 секунд;
  • промивати сексіграшки з милом під теплою водою;
  • дезінфікувати клавіатуру та сенсорні екрани, якими ви користуєтеся спільно з іншими людьми (для відеодзвінків, перегляду порно чи будь-чого іншого).  

Здоров’я – понад усе

Не варто займатися сексом, якщо ви або ваш партнер/-ка погано почуваєтесь. 

Якщо ви підозрюєте COVID-19  у себе чи свого партнера/-ки, уникайте сексуальних контактів, особливо поцілунків. Якщо ви відчуваєте погіршення стану здоров’я, з часом у вас можуть з’явитися симптоми COVID-19, серед яких висока температура, кашель, біль у горлі і задишка. 

Якщо у вас або у вашого партнера/-ки є захворювання, яке може спричинити ускладнений перебіг COVID-19, вам також слід уникати сексуальних контактів. До таких хвороб належать легеневі, серцево-судинні захворювання, цукровий діабет, рак або ВІЛ (якщо ви не проходите антиретровірусну терапію). 

 

Пам’ятайте про контрацепцію 

Не варто забувати, що незахищені сексуальні контакти можуть призводити до ЗПСШ (захворювань, що передаються статевим шляхом), ВІЛ та небажаної вагітности. Тому переконайтеся, що у вас є ефективний метод контрацепції на наступні декілька тижнів. Пам’ятайте, що ВІЛ та ЗПСШ можна попередити шляхом використання презервативів. 


P.S. Любий читачу, ми хочемо познайомитися з тобою ближче. Можеш, будь ласка, відповісти на кілька питань? А ще там знайдеш інфо, як долучитися до секретного клубу із подарунками від наших партнерів ;) Let’s talk!

Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь