Спецпроєкти

Сам/-а собі перукар. Як нормально підстригти волосся вдома та не набокопорити


Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий! 

Через місяць карантину багато хто зіштовхнувся ще з одним стресом: своїм відображенням у дзеркалі. У когось негарно відростає коротка зачіска, хтось страждає від посічених кінчиків, у інших встигло відрости непофарбоване коріння. Рідні перукарні, барбершопи та салони зачинені, а виклик майстра додому – неабиякий ризик для здоров’я. А ще й Banda запустила челендж #Стрижусявдома, щоб заощаджені на перукарні кошти перерахувати на допомогу медикам. І як тут самостійно не взятися за ножиці чи машинку?

Якщо це ваш перший досвід – будьте морально готові, що щось піде не так. І краще почекайте з радикальними змінами іміджу. Але підрівняти кінчики чи повернути зачісці форму не так складно, як може здаватися. Потрібно лише підготуватися (зокрема морально), зрозуміти техніку та основні правила роботи з волоссям. Для цього ми зібрали відповіді на найпопулярніші запитання про самостійні стрижки.

Що мені знадобиться?

Майже для всіх зачісок – як жіночих, так і чоловічих – потрібні ножиці. Найголовніша вимога – вони мають бути дуже гострими. Старі залізяки, які рвуть папір, чи манікюрні набори вам не підійдуть. Якщо ви спробуєте підстригти волосся тупими ножицями, кінці одразу ж почнуть сильно сіктися та ламатися. 

Інші характеристики ножиць можуть варіюватися. Якщо ви не збираєтеся стати професійним перукарем, то краще зупинятися на універсальних варіантах:

 • Довжина від 5,3 до 6,5 дюймів (13,4–16,5 см). Коротші чи довші варіанти складно тривалий час тримати в руці, а майстри їх використовують тільки для спеціальних завдань. 
 • Краще брати прямі, а не філіровочні ножиці. По-перше, ви навряд чи самостійно зробите якісне філірування. По-друге, деяким типам волосся (наприклад, кучерявим, тонким чи після хімічних процедур) філірування може серйозно нашкодити. 
 • Звертайте увагу на сходження лез (воно не має бути надто тугим чи розхитаним), а також на те, наскільки зручно вам тримати ножиці. Впевненість ваших рухів – чи не найголовніша запорука нормальної стрижки.

Для багатьох стрижок також знадобиться машинка (тример). Вони потрібні для окантовки та коротких зачісок (до 16 мм). Зверніть увагу, щоб була насадка потрібного вам розміру. Леза завчасно змастіть спеціальною олією – інакше є ризик, що тример буде виривати волосся. 

Ще обов’язково підготуйте плаский гребінець – він необхідний для рівних зрізів. 

Потрібно просити допомоги в родичів чи можна впоратися самому/-ій?

Якщо у вас є можливість залучити до стрижки своїх співмешканців і ви довіряєте їм свою голову – це найкращий варіант. Але завчасно проінструктуйте свого нового перукаря та зробіть якомога точніше технічне завдання. Бо для когось «підрівняти кінчики» – це зрізати два сантиметри, а для інших – десять. А коли ви ще й ізольовані в одній квартирі, сваритися через такі непорозуміння – не найкраща ідея.    

Якщо вирішили стригтися самостійно, то потрібно подбати про достатню кількість дзеркал і їхню правильну розстановку. Ви маєте якомога краще бачити свою потилицю, адже це найскладніша зона. Нікуди не поспішайте та періодично фотографуйте проміжні результати.

Як стригтися?

І от, у вас в руках ножиці чи машинка, а перед очима пробігає все життя. Аби результат був задовільним, варто дотримуватися таких лайфхаків. 

 • Помийте волосся перед стрижкой.
 • Рівне або вирівняне волосся краще підстригати вологим – так ви краще бачитимете результат. Підготуйте пульверизатор з водою, щоб зволожувати пасма в процесі.
 • Кучеряве волосся краще підстригати сухим і нерозчесаним. Процедура така: ви берете один завиток і зрізаєте його навскіс посередині літери S, яку він формує. Далі так само опрацьовуєте кожен інший. Так у вас збережеться форма зачіски, із якою ви звикли ходити. Але цей спосіб підходить тільки тим, хто взагалі не вирівнює своє волосся.
 • Завжди потрібно розділяти волосся на верхні та нижні шари. Їхня кількість залежить від густоти волосся, але мінімум три: нижній, середній і верхній. Якщо волосся багато, збільшуйте кількість секцій – що більше, то кращим буде результат. Фіксуйте шари заколками. Починайте з нижньої секції та поступово рухайтеся до верхньої.
 • Із короткими стрижками так само важливо розподілити волосся на секції. Подивіться, які частини були довшими, а які коротшими, та зафіксуйте це проборами й заколками. Обирайте насадки для машинки відповідно з необхідною довжиною волосся в цих секціях. Тримером потрібно проводити проти напрямку росту волосся. Якомога частіше розчісуйте волосся, так результат буде кращим. Починати варто з потилиці, а завершувати окантовкою. Окантовку роблять без насадок на лезо, а легше всього зробити пряму лінію.
 • Зрізайте максимум 2-4 см, залежно від довжини вашого волосся. Не змінюйте форму зачіски першого разу самостійно та не експерементуйте з незнайомими техніками. Після закінчення карантину перукарям буде легше доглядати за вашим волоссям, якщо вони підстрижені рівномірно.

Чи варто самостійно фарбуватися?

Самостійне фарбування – більш ризикована річ через свою непередбачуваність. На фінальний результат впливає настільки багато факторів (наприклад, усі кольорові відтінки, які взагалі побували колись на вашому невідрізаному волоссі), що в домашніх умовах ідеального кольору досягти виходить не у всіх.

Тому зупинимося на найбільш нагальній проблемі: фарбуванні коріння. Є три вихідні точки: ваш природний колір світліший за фарбоване волосся, темніший або ж ви зафарбовуєте сивину. Кожен із цих варіантів має свої особливості. 

Якщо ви завжди фарбувалися в темні відтінки, вам пощастило – це найлегший варіант. Затонувати коріння можна нестійкими тоніками, бальзамами чи спреями. Вони протримаються недовго, але це стане плюсом для перукаря. 

Раптом ви вирішили взяти стійку фарбу, обирайте максимально наближену до кольору волосся та окислювач до 3% (у професійних лінійках він продається окремо від фарби; варто обирати однакові марки окислювача та фарби, бо від цього залежить результат). Коли обираєте колір, дивіться не на поетичну назву (усі ці «пристрасні троянди» ні про що не говорять), а на числове значення. Перша цифра позначає глибину кольору (1 – найтемніший, 10 чи 11 – найсвітліший), а після крапки йдуть основний і додатковий тон. Тон означає, буде ваш колір холодним чи теплим.

Освітлення волосся значно складніше та ризикованіше. Якщо ви просто нанесете світлу фарбу на темне волосся – нічого не отримаєте, крім зіпсованих пасм. Окислювачі зазвичай можуть освітлити волосся на 1-2 рівні, а якщо хтось обіцяє більше – готуйтеся до брудного, нерівномірного кольору. До того ж високий відсоток окислювача зможе пережити далеко не кожне волосся. Тому для блонду в домашніх умовах зазвичай знебарвлюють волосся спеціальними порошками або емульсіями, а вже потім за допомогою відтінкових бальзамів або шампунів досягають потрібного кольору. Тонувати висвітлене волосся потрібно завжди.

Сивину слід зафарбовувати тільки засобами з лінійок, призначених конкретно для цієї процедури, – абияка фарба з таким завданням не впорається. Окислювачі до 6% зазвичай безсилі проти сивини. 

Зараз багато салонів і майстрів пропонують клієнтам/-кам допомогу в підготовці до фарбування: надсилають потрібні пропорції фарб і окислювачів, дають вичерпні інструкції щодо конкретного волосся. Якщо ваш/-а перукар/-ка може надати такі рекомендації – це однозначно буде найкращим рішенням.

Наостанок три настанови щодо фарбування:

 1. Починайте з потилиці.
 2. Витримуйте фарбу рівно стільки часу, скільки вказано в інструкції. Якщо потримаєте менше, реакція не встигне відбутися, якщо довше – на фінальний колір це не вплине, а от волосся попсує.
 3. Не користуйтеся нічим металевим під час фарбування: ні посудом, ні заколками, ні гребінцями.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь