Хочу почати тренування, та мені ліньки: що робити? 10 порад для боротьби з лінощами
Разом проти коронавірусу: збираємо 1 000 000 грн на захисні костюми для лікарів. Твій внесок важливий!
Триває сьомий тиждень карантину й самоізоляції. Повсякденне життя тепер складається з моніторингу новин, робочих онлайн-нарад, прогулянок від дивану до холодильника та перегляду серіалів. У такий період надзвичайно важливо зберігати світлий розум, гарний настрій і фізичний стан. Тож саме час потоваришувати зі спортом і відчути всі переваги домашніх тренувань.
Як побороти лінь і почати регулярно займатися спортом, нам допомогли з’ясувати організатори бігової ліги Under Armour Ukrainian Majors Running League 2020 – команда Run Ukraine.
Навіщо займатися спортом зараз? Почну після карантину
Ні, після карантину з’явиться ще більше відмовок і ще менше часу. Розпочинати регулярні тренування потрібно саме зараз, адже карантин мине, а жирок на сідничках залишиться.
Окрім цього, домашні тренування – це єдиний доступний наразі спосіб займатися спортом. Вони:
- зміцнять м’язи та розвинуть витривалість;
- позитивно вплинуть на серцево-судинну систему;
- сприятимуть виробленню ендорфінів і зменшуватимуть ризик розвитку депресій;
- допомагатимуть продуктивніше і швидше виконувати робочі завдання;
- стимулюватимуть вести здоровий спосіб життя і правильно харчуватись;
- допоможуть підтримувати тіло в хорошій фізичній формі.
Ок, я хочу займатися спортом, та як мені побороти лінь?
Знайди мотивацію
Рух перемагає лінь, але, щоб рухатися, потрібно мати чітку й потужну мотивацію. Тобто потрібно відповісти собі на запитання: навіщо мені займатись спортом? що я отримаю від регулярних тренувань? яких результатів я хочу досягти?
Запиши відповіді на ці запитання й подумки повторюй їх перед і під час тренувань з посилом: «Зараз я робитиму вправи, щоб…».
Склади детальний розклад на щодень
Чіткий і детальний розклад дня допоможе краще фокусуватися на завданнях і позбавить від хаосу й прокрастинації.
Викреслюй зі списку виконані пункти. У міру того, як кількість завдань зменшуватиметься, ти відчуватимеш гордість за те, що не байдикуєш, і натхнення продовжувати.
Заняття спортом – це всього-на-всього пункт, який треба зробити й викреслити, щоб рухатися далі.
Вривайся у спорт поступово
Не треба першого ж дня тренувань робити 200 присідань, бо наступного дня м’язи болітимуть, а тіло вимагатиме відпочинку. Ти не зможеш виконати жодної вправи і знову відкладатимеш регулярні тренування на невизначений термін.
Тому важливо адекватно оцінити рівень своєї фізичної підготовки й тренованости.
Починай з 15-хвилинних ранкових руханок, поступово додавай нові вправи й збільшуй навантаження. Тіло поступово звикне до тренувань, а ви зможете встановлювати персональні рекорди.
До речі, на ютуб-каналі Run Ukraine двічі на тиждень виходять ранкові зарядки з відомими спортсменами й тренерами, можеш починати робити розминку разом з ними.
Не роби вправи, які тобі не подобаються
Для формування звички й збереження мотивації надважливо, щоб тренування на першому етапі приносили задоволення. Тому не треба виснажувати себе й змушувати тіло робити, наприклад, скручування, якщо тобі взагалі «не заходять» вправи на прес.
А вже коли тіло звикне до регулярних фізичних навантажень, можна виходити із зони комфорту й робити всі вправи.
Звільни місце для тренувань
Якщо щоразу перед тренуванням треба пересувати диван або стіл – це плюс одна перешкода, яка рано чи пізно стане причиною того, що ти відкладеш заняття на потім. Тому потурбуйся про спортивний куточок заздалегідь.
Склади плейліст з улюблених драйвових пісень
Музика – це легальний допінг. Саме вона допоможе тримати потрібний темп, надихатиме й мотивуватиме, коли здаватиметься, що зовсім немає сил.
Знайди однодумців
Якщо підключити до тренувань ігрову складову, може стати цікавіше. Влаштуй змагання серед друзів або колег. Створи спільний чат, де ви могли б обмінюватись досягненнями й порадами.
Ком’юніті, об’єднане спільною метою, – це ще одне джерело натхнення для занять спортом.
Візьми участь у спортивному челенджі
Спортивний виклик також допоможе напрацювати корисну звичку, перемогти свою лінь і встановити власні рекорди на карантині.
Підпишись на спортивних блогерів
Майже половина нашого життя минає в смартфонах, і контент, який ми сприймаємо, впливає на наш настрій і мотивацію. Струнке тіло спортсменів на світлинах, що ти їх бачитимеш у своїй стрічці в інстаграмі, і відео з їхніми заняттями надихнуть на тренування і тебе.
Придумай для себе винагороду
Наприклад, якщо щоранку протягом місяця робитимеш 15-хвилинну руханку, то винагородиш себе, купивши ту красиву сукню або замовивши вечерю з улюбленого ресторану.
Пам’ятай: найголовніше й найважче – це почати. І в тебе достатньо сил і мотивації це зробити!