Скільки чоловіків в Україні брали декретну відпустку? Які є перешкоди?
З’ясовуємо, скільки чоловіків в Україні йшли в декрет (спойлер – не дуже багато) і чому відпустка з догляду за дитиною вважається жіночою справою.
Цьогоріч в Україні вдруге офіційно відзначатимуть День батька. До 2019 року День батька не мав офіційного статусу в Україні.
Досі в українському суспільстві поширені стереотипи щодо моделей подружніх стосунків. Ми звикли, що піклування про дітей майже цілком лежить на матерях. Батько ж часто вважається утримувачем родини.
Чи знали ви, що тільки 44% чоловіків в Україні знають про можливість відпустки з догляду за дитиною для них і лише 27% чоловіків користувалися відпусткою?
- 70% чоловіків в Україні вважають, що основний обов’язок жінки – піклуватись про власний дім та готувати для родини.
- Понад 40% чоловіків в Україні вірять, що жінка повинна покинути оплачувану роботу, щоб більше часу присвятити родині.
- Понад 60% чоловіків вважають, що зміна підгузників, купання та годування немовлят – це обов’язки матері.
- 60% шлюбів в Україні розпадається зокрема через нерівномірний розподіл обов’язків у родині.
«Відповідальне батьківство – це не просто сучасний тренд. Це важлива складова забезпечення гендерної рівности задля кращих стосунків у родинах та громадах. Коли тати беруть декретну відпустку, виконують свою частину догляду за дітьми та домашніх обов’язків, то й мами здоровіші, вони рідше впадають у депресію і краще переживають відновлення своєї професійної кар’єри та економічної незалежности», – зазначив Хайме Надаль, Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA.
За словами Хайме, у Швеції кожен батько має 90 днів оплачуваної батьківської відпустки, яка не підлягає передачі. Батькам в Естонії надають два тижні оплачуваного часу для налагодження зв’язку зі своєю дитиною.