Спецпроєкти

Заборону скасовано: в Україні почали діяти нові правила в’їзду для іноземців


Відсьогодні іноземці знову можуть в’їжджати на територію України, адже заборона на в’їзд для них втратила чинність.

Про це в коментарі УНІАН повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

За його словами, норма, яка забороняла в’їзд іноземців відповідно до постанови уряду діяла до 00:00 28 вересня і вже не діє.

«Фактично обмежень, які б діяли на період карантину щодо заборони в’їзду на територію нашої країни іноземних громадян, немає», – заявив він.

Водночас окремих вимог до іноземців щодо негативного результату ПЛР-тесту, двотижневої самоізоляції чи страхового поліса при в’їзді в Україну наразі немає.

«Відносно іноземців наразі ніяких обмежень щодо поділу їхнього приїзду з країн “червоної” чи “зеленої” зони. Вони діяли відповідно до постанови уряду раніше. На цей момент додаткових норм, які стосувалися приїзду іноземців з країн, немає», – сказав Демченко.

Що потрібно робити іноземцям, щоб проїхати в Україну

З 28 вересня починають діяти нові правила, які замінять повну заборону, запроваджену в серпні. Згідно з ними, іноземці будуть дотримуватися тих же правил, що й українці, які повертаються з-за кордону.

Правила залежать від належности країни до переліку територій із значним поширенням коронавірусу. Такими державами визнано ті, в яких кількість нових випадків COVID-19 на 100 тисяч населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні.

Отже, у випадку, якщо епідемічна ситуація у країні їхнього громадянства або постійного проживання гірша, ніж в Україні, то іноземці повинні:

  • йти на самоізоляцію або зробити тест на коронавірус після прибуття;
  • встановити електронний додаток у випадку самоізоляції;
  • мати чинний страховий поліс.

Раніше ми розповідали, що в Італії розробили супершвидкий тест на коронавірус. Він показує результат уже за 12 хвилин.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь