Спецпроєкти

Мене покликали третім/-ою в поліаморні стосунки. Що питати в пари і як визначити зраду?


Упродовж тижня мій близький друг поводиться як не від світу цього: рано прокидається, посміхається незнайомим людям, не кличе на пиво, не скидає меми. Він закохався в пару одружених чоловіка та жінки і задрейфував у враженнях. 

Це не вперше, коли він тусується з поліаморами, але вперше, коли схиляється прийняти пропозицію двох полігамів про стосунки втрьох.

У сучасному маскульті полігамія асоціюється вже не тільки зі злісним зрадництвом, зневагою та іншими пороками. Тепер є місце  простому людському щастю. У серіалі «Тригонометрія» 2019 року від ВВС Two, наприклад, наречені підселяють до себе сусідку, щоб вийти з фінансової кризи, і після кількох емоційних випробувань починають роман утрьох. Серіал дуже побутовий, не вульгарний і з відносно щасливим фіналом. В українському інфопросторі – не в останню чергу завдяки TikTok – популярности набирає блогерка DopeLada, яка відкрито розповідає про свої поліаморні стосунки з двома хлопцями.

Врешті, дослідження 2019 року підтверджує – для ментального здоров’я іноді краще не обмежуватись одним партнером. Тому, якщо ловите себе на думці, що вам близький такий варіант, не соромтеся його спробувати – у вас є наукове підґрунтя.

Найважливіше – визнати нюанси, які можуть сильно вплинути на ваші стосунки втрьох. Ось головні з них.

Якщо ви зустрічаєтеся тільки з одним/однією з пари, інший/інша може нічого про це не знати

Звісно, ви не відповідальні за почуття чужих людей. Однак гірше ви не зробите, якщо просто поцікавитеся, чи в курсі другий/-а партнер/-ка, що у його коханої людини є ще хтось. Якщо ні – маєте повне право спитати чому і відмовитись.

Так само один з партнерів/-ок може перейматися через те, що його/її не знайомлять із вами. Спитайте, чи не спричиняє такий вибір дискомфорту іншій людині у стосунках. І просто стежте, як співрозмовник/-ця підбиратиме слова. Якщо здасться, що почуття іншої людини ігнорують, краще на цю романтику не погоджуватися: як мінімум – з вами вчинять так само, як максимум – ви спровокуєте купу драм.

Можна просто зібратися на трійничок без зайвих зобов’язань. Але…

Секс може бути класним, але не втрьох

Саме тому спочатку краще запропонувати секс окремо кожному. І навіть після цього краще не очікувати неймовірного – груповушки під силу не всім, тим паче якщо йдеться про одного чоловіка і двох жінок. Домовтеся не перетворювати слабенький секс на драму і обговоріть, чи можна займатися ним так, щоб нікому не було заздрісно. 

Якщо ви в цих стосунках здебільшого заради сексу, а виходитиме каша, краще цю пару залишити або зупинитися на побаченнях. 

І просто нагадаємо, що в сексі втрьох підвищується ризик захворіти ІПСШ. Змінюйте контрацепцію і мийте руки перед проникненнями в партнерів.

Непрозорість у стосунках може виникнути там, де ви цього не очікуєте

Для вас може не мати значення – бачитись/чатитись з обома одразу чи окремо, проте для пари цей момент часто принциповий. Деяким поліаморам справді боляче бути не запрошеними на побачення зі спільними коханцями/-ками або знати, що вони не в курсі вашого секстингу. І сексу!

Обговоріть ці пункти: 

  • Як зручніше і спокійніше переписуватися? Чи ок чатитись удвох з кимось одним із пари? А коли/чому ні?
  • Чи комфортно партнерам/-кам бути запрошеними на побачення втрьох? А не втрьох?
  • А якщо у вас секс/любов із кимось ще?
  • А якщо крім вас у пари з’явиться ще хтось?

Знову ж таки, якщо відчуєте посягання на ваші кордони, краще його не ігнорувати. Можна або відмовитись, або ж влаштувати глибоку бесіду і виявити, що насправді криється під заздрістю: почуття власної меншовартости, страх мовчання партнера, щось інше. Деяким трикутникам під силу справитись із цим переживанням.

Відкритість у соцмережах та дейт-застосунках може дуже нашкодити (на превеликий жаль, це досі так)

Питайте, чи можна публікувати контент, який стосується вас трьох чи вас із кимось у парі. Милу історію про вечір з коханими можуть побачити родичі/колишні/знайомі, яким точно краще про вас не знати. Такі подробиці здатні позбавити доступу до життєво необхідних ресурсів.

Наприклад, ви запрошена у стосунки жінка і публікуєте інтимне фото з «чужим чоловіком». Його побачила якась дуже консервативна і невихована людина, яка знає вас обох, його дружину і боса. І ось бос у курсі. Позаяк він людина проста, сімейна та балакуча – завтра це обговорюватиме весь колектив, а сил у вас на таке просто може не вистачити. Не сумнівайтесь у силі пліток. 

Із цих же міркувань обговоріть і те, як називатимете одне одного на роботі та в малознайомих компаніях. «Це Марк, наш хлопець», «Це моя дівчина Оля і її чоловік Віктор» або ж «Ми однодумці і гарно проводимо час». Варіантів багато, обирайте найбезпечніший.

Побут двох людей, які вже живуть разом, може вам не підійти

Нюанс на випадок, якщо ви плануєте з’їхатись. 

Пам’ятайте – у цих двох уклалася своя історія, звичка купувати туалетний папір на рік вперед, а ще вони постійно сваряться через немитий посуд. Загалом все – як у моногамних стосунках, хіба помножене на два. Тому це і нюанс. Якщо люди, які живуть удвох, можуть не домовлятися про хатні обов’язки, то тим, які живуть утрьох, це майже кримінально не зробити.

Неочевидний плюс життя із запрошеними партнерами – це стимулює моментально за собою прибрати і частіше вставати з ліжка. Проте не завжди.

Замість висновків

Щоб поліаморні стосунки справді виправдали себе, готуйтеся до подвоєних викликів. Незалежно від того, куди ці взаємини приведуть, ви отримаєте досвід, який зробить вас ще більшими експертом з власних почуттів. Просто продовжуйте налаштовувати свою конфігурацію. Бережіть кордони одне одних, говоріть і пам’ятайте, що в любові немає ні гендеру, ні цифри.

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь

Долучайтеся до нашого Telegram-каналу з тестами! 🧐