Спецпроєкти

Прикрасимо столицю разом: стріт-арт художників запрошують розмалювати Київ. Як долучитися?


Стріт-арт, або вуличне мистецтво – це не просто графіті, а ціла культурна течія, яка зародилася ще в минулому столітті. Роботи вуличних художників свого часу вважалися вандалізмом, та зараз вони є частиною міської культури і вважаються мистецтвом (згадати хоча б Бенксі).

Українську столицю не оминув тренд на стріт-арт: останні десять років графіті та мурали оживляють сірі стіни та паркани Києва. Таке мистецтво круте ще й тим, що не потребує обов’язкової художньої освіти – потрібна лише ідея та майстерність художника.

На підтримку течії стріт-арту компанія Volia організувала проєкт «Дивись позитивно!». Міська влада дала дозвіл на розмалювання кількох київських парканів. Організатори кажуть, що хочуть допомогти перетворити сірі стіни Києва на справжні арт-об’єкти – і кожен бажаючий може долучитися до мистецького процесу.

Як долучитися?

Треба зареєструватися на сторінці конкурсу та надіслати організаторам скетч своєї майбутньої роботи для попереднього відбору фіналістів. 

Обраним творцям нададуть однакові суми на придбання матеріалів (фарба, засоби захисту і т.д.). Термін на реалізацію робіт також фіксований – не більше одного тижня. 

Фото всіх графіті завантажать на Facebook-сторінку конкурсу, де авдиторія проголосує та обере найкращі. Також свої бали виставить журі, і за сумою балів оберуть переможця. До речі, очолить журі Андрій Зоін – єдиний представник України на Google Street Art Project, засновник і голова фестивалю Respublica FEST. Він створив понад 50 муралів в Кам’янець-Подільському.

 «Художникам, особливо молодим, необхідно давати можливість себе реалізувати. Попри всі заборони, є ті, які виходять за будь-які рамки та створюють дивовижні роботи. Так чи варто забороняти те, що може перерости в мистецтво? Ми виступаємо за позитивні зміни та підтримуємо їх», – пояснила мету конкурсу Сандра Крауіня, директорка з маркетингу Volia.

Світлини: Vladimir Kozhevnikov

#bit.ua
Читайте нас у
Telegram
Ми в Телеграмі
підписуйтесь